התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

קלטת "חינוכית" בהוצאת הכנסייה הפרסביטריאנית בארה"ב: הציונות הפכפכה
מאת: דוד חריש | פורסם: 09.02.2014 21:13
5 מיליון מאמיני הכנסייה הנוצרית בארה"ב נקראים לאמץ עמדות אנטי-ישראליות, שבראשן אי הכרה בזכותה של מדינת ישראל להתקיים ליד שכנותיה. דע את האויב

הפרסומת לקלטת ה"חינוכית" האנטי-ישראלית בהוצאת הכנסייה הפרסביטריאנית בארה"ב
בעוד הנוצרים האוונגליסטים והנוצרים המורמונים ידועים כתומכי ישראל, פלג נוצרי-אמריקני אחר, הכנסייה הפרסביטריאנית, מעודד את מאמיניו מזה שנים להחרים מוצרים ישראלים, ובראשם של חברות "אהבה" ו"דקלים"; מוכן לממן המרת דת ליהודים; ומזה שנים מאיים למשוך השקעות כנסייתיות מקרנות אמריקניות המשקיעות בישראל.

הפעולה האנטי-ישראלית ואפילו אנטישמית האחרונה של הכנסיה גונתה בסוף השבוע ע"י ארגון "בני ברית": מדובר בספר, המלווה בקלטת DVD - 'חבילה חינוכית' חדשה, שמפורסמת ונמכרת מטעם הכנסייה, שכותרתה מעידה על תוכנה - Zionism Unsettled: A Congregational Study Guide (ציונות הפכפכה: מדריך לימוד קהילתי).

בהודעת הגינוי, בני ברית טוענים, כי "הספר והקלטת מקדמים שנאה ארסית לישראל ועויינות כלפי הזכויות ההיסטוריות והרגשות הבסיסיים של יהודים מכל גווני הקשת הדתית והפוליטית. ה'מדריך' מטעה ומכוון את קוראיו לאמץ נקודת השקפה שלילית על ישראל, היהודים והציונות, תוך עיוות עובדות מההיסטוריה היהודית... הקלטת הופקה בצורה בלתי הגונה ואינה משקפת את האמת".

בני ברית מאשימים, כי במקום לעודד דיאלוג בין-דתי אמיתי, הכנסיה הפרסביטריאנית דוחפת את מאמיניה לאמץ דיעות ועמדות אנטי-ישראליות, שבראשן אי הכרה בזכותה של מדינת ישראל להתקיים ליד שכנותיה.

שני עמודים מתוך "ציונות הפכפכה"שני עמודים מתוך "ציונות הפכפכה"

הכנסייה, שברוסטרים שלה 5 מיליון מאמינים בארה"ב ומרכזה בפנסילבניה - טוענת בתגובה, שיצרה את המדריך על פי כל אמות המידה של "מסמך חינוכי מאוזן... תוך הצגת דעות שונות הן של יהודים, והן של מוסלמים ונוצרים בישראל, פלסטין, ארה"ב וברחבי העולם".

מאחורי הפקת הקלטת עומד ארגון כנסייתי בשם Israel-Palestine Mission Network - IPMN, שהמוטו שלו הוא "אהוב את הזולת כפי שאתה אוהב את עצמך"...

רקע:
הנוצרים האמריקנים שלא אוהבים ישראלים

טור העורך הראשי: אוניברסיטת ניו יורק לחצה - והחוק שאיים להחרים אקדמאים מחרימי-ישראל נבלם... השמחה היתה מוקדמת: החוק שנועד למנוע מימון מאוניברסיטאות התומכות בחרמות על ישראל נבלם בבית הנבחרים. איך זה קרה?

הדמוגרפיה במזה"ת משנה כיוון: רוח גבית יהודית ולא פצצת זמן ערבית... השגריר (בדימוס) יורם אטינגר מנתץ (במספרים) את המיתוס לפיו היהודים נידונו להיות מיעוט מערבית לירדן

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים: israelpalestinemissionnetwork.org

הוסף תגובה חדשה