התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

המטיף הנוצרי והרב היהודי הסכימו: יהודים יודעים לעשות כסף (וידאו)
מאת: דוד חריש | פורסם: 06.04.2014 09:05
פט רוברטסון,מראשי הימין הפונדמנטליסטי הנוצרי בארה"ב, והרב דניאל לפין,ראש ארגון יהודי-אמריקני הפועל לחיזוק קשרים יהודים-נוצרים, סיפקו תחמושת לאנטישמים

המטיף הנוצרי פט רוברטסון

הרב דניאל לפין

המטיף הנוצרי פט רוברטסון (למעלה) והרב דניאל לפין

"מה יש ביהודים שגורם להם לשגשג כל כך כלכלית? (למה) כמעט ולא תמצאו יהודים מתקנים את רכביהם או מכסחים לעצמם את הדשא?" כך תמה בקול איש הטלוויזיה והמטיף הנוצרי האוונגליסטי השנוי במחלוקת, פט רוברטסון, בתכניתו "מועדון 700" ברשת הטלוויזיה שלו, CBN.

ויש לרוברטסון, מראשי הימין הפונדמנטליסטי הנוצרי בארה"ב המתהדר בתמיכה בישראל, תשובה: "יהודים מלטשים יהלומים, הם לא מכונאים".

איך שלא תקחו את זה, זה היה רק הפתיח לראיון הזוי במקצת שעשה עם הרב דניאל לפין, ראש ארגון יהודי-אמריקני הפועל לחיזוק היחסים בין יהודים ונוצרים. לפין, רב אורתודוקסי, לא נזעק לשמע הדברים. להיפך:

"אמרת נכון", הוא החמיא לכומר, "בשכונות יהודיות כמעט לא תמצא יהודים שוכבים מתחת לרכביהם בשעות אחר הצהריים של יום ראשון. לא! אני משלם לאחד מהמכונאים הטובים ביותר באיזור כדי לטפל ב-BMW שלי... הייתי צריך להיות משוגע כדי לבזבז את זמני ולעשות את זה בעצמי... או לכסח לעצמי את הדשא; אני מכסח הדשא הגרוע ביותר בעולם. אבל הבחור הצעיר שגר בקצה הרחוב שלי, הוא אחד הטובים ביותר בזה. הוא שמח לעשות זאת וגם אני שמח".

לפין הוזמן לראיון ברשת הטלוויזיה הנוצרית כדי לספר על ספרו האחרון, שם הוא מסביר, באמצעות "חוכמה יהודית עתיקה", לדבריו, את "עשרת הדיברות" שמי שיפעל על פיהם יוכל להתעשר.

הראיון כולו זכה לביקורות קשות הן על המראיין והן על המרואיין מצד מנהיגים יהודים בארה"ב, הרואים בדברים הפצת סטריאוטיפים ודעות קדומות על יהודים וקידום קונספירציות על העושר והשליטה הכלכלית היהודית. תכניתו של רוברטסון זוכה לכמיליון צפיות והיא מוקרנת בעשרות מדינות ומתורגמת למספר שפות.


קשריו של רוברטסון, בן 84, עם ישראל נפגעו קשות בשנת 2006, לאחר שטען שמחלתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, היא עונש על תכנית ההתנתקות שלו.

צפו בקטע מתוך הראיון של רוברטסון עם הרב לפין:

RWW News: Robertson: Jews Too Busy Polishing Diamonds To Fix Their Cars


 


לכל הכתבות החדשות

אנחת רווחה בישראל וברמאללה, יאוש בוושינגטון: סופו של תהליך השלום... מאת: מאיר דורון, העורך הראשי... מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, הרים ידיים. המו"מ הישראלי-פלסטיני מתחיל להיראות כמו בזבוז זמן. ארה"ב ניסתה ככל יכולתה אבל הצדדים סירבו לקבל החלטות

ארה"ב-ישראל: אמון כלכלי... מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי... משקיעים מארה"ב מושקעים בישראל יותר מאשר משקיעים מכל מדינה אחרת בעולם, וגם הישראלים מושקעים בארה"ב לא פחות. כמה משקיעים ובאלו ענפים

חשבו תפסו אמריקה... מעשה במלון דירות בניו יורק, 200 משקיעים פנסיונרים ישראלים ו-10 מיליון דולר שירדו להם לטמיון

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

וידאו וצילומי מסך: ‪RWW Blog / יו טיוב CBN

 

הוסף תגובה חדשה