התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

תחקיר - הכירו את הרוצח מקנזס: "היטלר האמריקני" שניסה לרוץ לסנאט
מאת: רון ניב | פורסם: 01.01.2015 10:01
דיוקנו של פרייז'ר גלן קרוס - גזען, אנטישמי, שונא יהודים ותיק ומוכר, שמעולם לא הסתיר את דיעותיו ואף ניסה פעמיים לרוץ לקונגרס. הכתובת הייתה בעצם על הקיר

פרייז'ר גלן קרוס - והוא מציג עצמו גם כפרייז'ר גלן מילר

פרייז'ר גלן קרוס - והוא מציג עצמו גם כפרייז'ר גלן מילר

רקע:

הרוצח ממיזורי: אנטישמי ידוע וחבר הארגון הגזעני קו-קלוקס-קלאן. הטריגר: יום הולדתו של היטלר ב-20 באפריל... ל'רוע מזלו', שניים מההרוגים כלל אינם יהודים, אלא סב ונכדו נוצרים מתודיסטים (בתצלום, בתו ואמו) בדרכם לתחרות כשרונות צעירים 

קוראים לו פרייז'ר גלן קרוס - והוא מציג עצמו גם כפרייז'ר גלן מילר. כל מי שהכירו את הגבר בן ה-73, אב ל-5 ילדים, מאורורה שבמיזורי - ורבים הכירו אותו, לא התפלאו כלל לשמוע שביקש לירות ברובה הציד שלו ביהודים. במשך שנים בנה לעצמו הגבר, שלא במקרה אימץ שפם היטלרי, מוניטין של גזען, אנטישמי, שונא יהודים.

דעותיו, הצהרותיו ואפילו ספר שכתב מרוחים בכל רחבי האינטרנט. פרייז'ר היה חבר בארגון גזעני קו-קלוקס-קלאן מ-1976. הוא שירת בצבא האמריקני במלחמת וייטנאם, ולאחר שירותו הצבאי החל לעבוד כנהג משאית ובנה את מעמדו בארגון.

את התובנה שהביא עמו מהצבא ניסח במאמרים שפירסם: "הצבא שלנו מוצף באוכלוסיות נחותות בשל השפעה יהודית המכריחה את הממשלה שלנו לגייס אותן... צריך לתפוס מחדש את השליטה בגורלנו. אנו לא רוצים שעתיד העם הלבן יהיה משועבד על ידי המיעוטים והיהודים".

בשנות ה-80 פרייז'ר הקים והנהיג סניף של התנועה הגזענית קו-קלוקס-קלאן, שפעל במדינות קרוליינה והתפרסם בהפחדת שחורים. הסניף נסגר ע"י ה-FBI ופרייז'ר נתבע על הפעלת ארגון לא חוקי ונידון למאסר על תנאי.

במהלך חייו, הוא הורשע, בין היתר, ב"הפעלת מחנה צבאי פרטי", בהחזקת רימוני יד, כלי נשק אוטומטיים ותחמושת רבה. שמו שורבב בפרשת רצח של מגיש תוכנית רדיו בדנבר. הוא ישב 3 שנים בכלא, שאותן ניצל לכתוב את ספרו הגזעני, A White Man Speaks Out; מעין חיקוי אמריקני של "מיין קאמפף" שחיבר נשוא הערצתו, אדולף היטלר, בתקופת כליאתו שלו לפני שהשתלט על גרמניה.

לאחר שהשתחרר מהכלא פרייז'ר הקים והנהיג מסוף שנות ה-90 ארגון גזעני בשם "המפלגה הפטריוטית הלבנה", ובגיבויו ניסה לבחון את כוחו האלקטורלי. ב-2006 הוא התמודד על מושב בבית הנבחרים של ארצות הברית וב-2010 ניסה להיבחר לסנאט. הקמפיינים של פרייז'ר (שהופיע בהם עם שם המשפחה מילר) היה שטוף בתשדירים אנטישמיים, אולם חוקי הבחירות אילצו את תחנות הטלוויזיה והרדיו המקומיות לשדר אותם בניגוד לרצונן.

שני הניסיונות היו פאתטיים, אך העלו את שמו ואת דיעותיו לכותרות כלי התקשורת בדרום ארה"ב.

ספרו של הרוצח, A White Man Speaks Out, שיצא לאור ב-1999להלן 'ציטוטים נבחרים' מספרו של הרוצח, A White Man Speaks Out, שיצא לאור ב-1999:

*** "היהודים מובילים אותנו לחורבן ולהתאבדות גזעית. הם רוצים להשמיד את הגזע הארי ולמחוק אותו מעל פני האדמה... התקשורת היהודית שולטת במוחכם. הם משחקים בשכל שלנו כמו שנגן כינור מנגן מוזיקה. היהודים נותנים לנו סקס, סמים ורוקנ'רול, בעודם שולטים בנו ומובילים אותנו לאבדון".

*** "הטלוויזיה של היהודים היא אויב מודיעיני. עם זאת, עדיין צפו בה ותלמדו אותה היטב כדי לדעת מה לא לעשות ולהבין מה האויב מתכנן".

*** "זה לא הליברלים, הדמוקרטים או הרפובליקנים ששולטים בארה"ב. אלה היהודים... הם שולטים בכל מה שקורה בממשל האמריקני. לכן גם הממשל וגם התקשורת תומכים במלחמות שישראל מנהלת ואנחנו משלמים על זה".

*** "כל בר דעת יכול להסתכל על יהודים ולראות שהם לא העם הנבחר. אני מאמין שלאלוהים יש טעם טוב יותר... בהשוואה למכסיקנים ולשחורים, היהודים הם העם המכוער ביותר בעולם".

*** "הביטו בישראל: 4.5 מיליון יהודים מוקפים על ידי מיליארד מוסלמים... היא חמושה באחד הארסנלים הגרעיניים הגדולים בעולם, אם לא הגדול בעולם - וכך היהודים האלה מכתיבים את רצונם לשכניהם המוסלמים... לנו, האמריקנים הלבנים, לעומת זאת, בניגוד ליהודים ולמדינת היהודים, אין כוח בכלל, כי אין לנו מנהיגים ואין בינינו אחדות".

*** "מסר לנוער הארי: אתם נמצאים בכבלי היהודים וההורים שלכם מתוכנתים כך שהם עבדים ליהודים".

אחד המאמרים האחרונים שכתב מילר ופורסם באתר הבלתי רשמי של ה-KKK הוא "הכרזת מלחמה":

"אני, גלן מילר, מכריז בזאת על מלחמה נגד הציונים וקורא לחבריי הארים להצטרף ללחימה... הכו אותם בשביל הילדים שלכם ואוהביכם. הכו אותם בשביל מיליוני התינוקות הלבנים שנרצחים בעקבות ההפלות שנחקקו ואושרו על ידי יהודים... הכו אותם עבור המיליונים בקרב אנשינו שנאנסים ומותקפים על ידי בני תערובת... תנו לדם של אויבינו לזרום ברחובות, בנהרות ובשטחים ונשיג את נקמתנו... אלה שיסרבו להילחם יעמדו בפני זעמו של אלוהים שמורה לי מה לעשות. הכו בבני זונות".

צפו בכתבה על הרוצח:

 

{C}{C}{C}{C}{C}

Hate crime killings? Kansas City shooting suspect has KKK history


 

לכל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך ווידאו: ‪CBS This Morning / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה