התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

מנהיגים יהודים לשר לביטחון פנים: להגביר את האבטחה בקהילות היהודיות
שרות ILUSA | פורסם: 16.04.2014 09:45
לאחר שיחת ועידה עם ג'יה ג'ונסון ובכירים ב-FBI, מתוגברים עבודת המודיעין הפדראלית והאבטחה המשטרתית על מוסדות ובתי כנסת יהודיים בעקבות המתקפות בקנזס סיטי

הוגברה האבטחה על מוסדות יהודיים בארה"ב

עשרות מנהיגים יהודיים הורו לקהילות שלהם, למרכזים קהילתיים-יהודיים, לבתי כנסת ולבתי ספר יהודיים לתגבר באורח מיידי ובאופן פרטי את אבטחת המיבנים במהלך חג הפסח, בעקבות שתי המתקפות על מוסדות יהודיים בקנזס סיטי ומחשש שהן יובילו ל"תגובת שרשרת".

השר לביטחון פנים של ארה"ב ג'יה ג'ונסון (Jeh Johnson)במקביל, ערב החג, כ-400 מנהיגים יהודיים השתתפו בשיחת ועידה מחוף-אל-חוף עם השר לביטחון פנים של ארה"ב ג'יה ג'ונסון (Jeh Johnson) (בתצלום מימין), שבמהלכה הוא הורה ל-FBI להגביר את המאמץ למניעת אירועים דומים לזה שהתרחש במרכז הקהילתי-יהודי ובבית האבות בקנזס סיטי, ולמשטרות המקומיות לתגבר את האבטחה בקהילותיהם.

אחד ממשתתפי השיחה, אלן פינקלשטיין, נשיא JCC, רשת המרכזים הקהילתיים-יהודיים בארה"ב, סיפר בשיחה כי הוצף בפניות מצד מנהלי מרכזים מקומיים שביקשו להגביר את האבטחה אצלם. ממרכזים קהילתיים-יהודיים בניו יורק, בסן פרנסיסקו ובבירה וושינגטון, כבר דווח על נוכחות מוגברת של המשטרות והוספת אבטחה פרטית.

וב-JCC של קנזס סיטי מתכוננים לאירוע "זכרון ותקווה", שיתקיים ביום חמישי. זה יהיה אירוע בין-דתי, שבו ישתתפו אנשי דת נוצרים לצד רבנים מכל רחבי קנזס. כזכור, שניים מההרוגים במסע הקטח היו נוצרים. ההרוגה השלישית הייתה אם לשניים, שביקרה את אמה הקשישה בבית האבות "וילג' שלום", והיא זו שנשאלה ע"י הרוצח אם היא יהודייה והשיבה בחיוב.

תחקיר: הכירו את "היטלר האמריקני" שניסה לרוץ לסנאט (וידאו)... דיוקנו של פרייז'ר גלן קרוס - גזען, אנטישמי, שונא יהודים ותיק ומוכר, שמעולם לא הסתיר את דיעותיו ואף ניסה פעמיים לרוץ לקונגרס. הכתובת הייתה בעצם על הקיר לפני שיצא למסע הקטל בקנזס סיטי. "אני מכריז בזאת על מלחמה נגד הציונים וקורא לחבריי הארים להצטרף ללחימה. הכו בבני זונות"

לכל הכתבות החדשות

סדר פסח עם אובמה: "אני אוהב את סיפור יציאת מצרים" (תמונות)... כמדי שנה מאז שנכנס לכהונתו בבית הלבן, הסבה משפחת אובמה לארוחת ערב בסגנון סדר פסח. ג'ון קרי עשה סדר אצל רון דרמר

למדור העסקים והכלכלה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום אילוסטרציה: freevector.com; תצלום השר: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה