התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

לא רוצים להתקל באנטישמיות? סעו ללאוס או לפיליפינים
מאת: דוד חריש | פורסם: 14.05.2014 02:42
הייתם מאמינים שכ-3/4 מאוכלוסיית העולם לא פגשו מעולם באדם יהודי ושכמחצית מאוכלוסיית העולם לא שמעו על השואה? תוצאות מסעירות בסקר עולמי על אנטישמיות

מפת האנטישמיות העולמיתמפת האנטישמיות העולמית (למפה מוגדלת ומפורטת)

* רבע מאוכלוסיית העולם הבוגרת הם אנטישמים. אבל יותר מהם, 28% מאוכלוסיית העולם, אינם אנטישמים.

* האנטישמיות הגבוהה ביותר מתקיימת בגדה המערבית וברצועת עזה - 93% מהאוכלוסיה הבוגרת.

* כמחצית - 48% - מאוכלוסיית העולם לא שמעו על השואה. וכשלושת-רבעי מאוכלוסיית העולם לא פגשו מעולם באדם יהודי.

אלו הנתונים המסעירים - ומדאיגים - בסקר ענק, ראשון מסוגו והמקיף ביותר אי פעם, שערכה הליגה היהודית-אמריקנית נגד השמצה (ADL) בקרב 53,100 נשאלים מ-102 מדינות. לנשאלים הוצגו 11 אמירות שעורכי הסקר הגדירו כ"אנטישמיות", והם התבקשו לסמן אם הן נכונות או שגויות; מי שסיווג לפחות 6 מהן כנכונות הוגדר על ידי עורכי הסקר כאנטישמי.

האמירה שסומנה יותר מכל האחרות - ע"י 41% מהנחקרים, הייתה:

"היהודים נאמנים יותר לישראל מאשר למדינה בה הם גרים".

ואחריה סומן כסטריאוטיפ יהודי - ע"י 35% מהנחקרים:

"ליהודים יש יותר מדי כוח בעולם העסקים".

הסקר מצא את ריכוז האנטישמים הגבוה ביותר במזה"ת ובצפון אפריקה, שם 74% מהנשאלים הוגדרו כאנטישמים - בפער ניכר ממזרח אירופה, שם מצא הסקר 34% אנטישמיות.

מדד האנטישמיות העולמימדד האנטישמיות העולמי

בחלוקה לאיזורים ומדינות, אחרי הגדה ועזה מובילות את טבלת האנטישמיות כמעט כל המדינות הערביות - מעיראק (92% אנטישמים) ועד מרוקו (80% אנטישמים). וכנגזר מכך נמצא, כי 49% מהמוסלמים הם אנטישמים.

לעומת זאת, נוצרים פרוטסטנטים קיבלו את הדירוג הנמוך ביותר של אנטישמיות. אחת ההפתעות בסקר מגלה, ש-19% מההינדים ו-17% מהנשאלים הבודהיסטים סווגו כאנטישמים על פי תשובותיהם. גם כחמישית מקרב המגדירים עצמם אתאיסטים נמצאו אנטישמים.

המדינות שבהן נמצאה הכי-מעט אנטישמיות היו: לאוס (רק 0.2% אנטישמים!), ע"פ הסקר), הפיליפינים (3%), שבדיה (4%), הולנד (5%) ו-וייטנאם (6%). בבריטניה עומד שיעור בעלי העמדות האנטישמיות על 6%, ואילו בארה"ב מדד האנטישמיות הוא 9%.

מדד האנטישמיות בחלוקה דמוגרפיתמדד האנטישמיות בחלוקה דמוגרפית

מבחינת היו"ר העולמי של הליגה נגד השמצה, בארי קרטיס לשר, הסקר נועד לשמש "קריאת השכמה לממשלות, למוסדות בינלאומיים ולאנשי מצפון, שאנטישמיות אינה שריד היסטורי בלבד, אלא תופעה נוכחת וקיימת".

לסקר המלא

 

לכל הכתבות החדשות

יהודי לוס אנג'לס: חרם על סטרלינג... זה יכאב, נכון, אבל שורה של ארגונים יהודים-אמריקנים החליטו שלא לקבל עוד תרומותיו של המיליארדר שנותן ע"פ שיטת ה"מתנות קטנות להרבה ארגונים"

מכה תדמיתית לישראל: סוחר נשק ישראלי-אמריקני מואשם בהפרת אמברגו הנשק על איראן... אלי כהן נעצר בנתב"ג ויוסגר לארה"ב, כאן מחכה לו כתב אישום עב כרס המאשים אותו בהפרה עקבית של אמברגו הנשק על איראן

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - כל מה שצריך לדעת כשחיים בארה"ב: בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

מפה גרפים: ADL

הוסף תגובה חדשה