התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

המרצים האמריקנים שמלכלכים על ישראל
מאת: דוד חריש | פורסם: 09.09.2014 15:46
הארגון היהודי-אמריקני "עמך" (AMCHA) חשף 218 מרצים לענייני המזה"ת מ-100 אוניברסיטאות ברחבי ארה"ב, שמטיפים להחרים את ישראל

מרצים אמריקנים מחרימים את ישראל

הארגון היהודי-אמריקני "עמך" (AMCHA), העוסק בהגנה על סטודנטים יהודים באוניברסיטאות בארה"ב, חבר עם ארגונים נוספים המקדישים עצמם לחקר האנטישמיות והמאבק בה, ופירסם השבוע רשימה של 218 מרצים בכ-100 קולג'ים ברחבי ארה"ב, אשר מזוהים בתור חוקרים ומרצים לנושאי המזרח התיכון, שמטיפים מעל הקתדרות שלהם באוניברסיטאות ובקמפוסים להחרים את ישראל.

המרצים הללו חתמו בחודש האחרון על עצומה הקוראת להחרים מוסדות אקדמיים ישראלים, בה הצהירו כי יסרבו לשתף פעולה בפרויקטים ואירועים אשר מעורבים בהם מוסדות אקדמיים ישראלים; לא ייענו להזמנות להרצאות ולא ישתתפו חלק בכנסים ובאירועים אחרים באותם מוסדות; ולא יפרסמו בכתבי עת אקדמיים היוצאים לאור בישראל.

ב"עמך" מצביעים על כך שאנשי אקדמיה צריכים לייצג באיזון את כל הצדדים במחלוקות במזרח התיכון ולא לנקוט עמדה לצד זה או אחר, על אחת כמה כשמדובר במומחים למזה"ת ובהבעת עמדה בנושא פוליטי כמו החרמת האקדמיה הישראלית, מוצרים מישראל וחברות הסוחרות עם ישראל.

תמי רוזמן-בנג'מין"כיצד מרצים כל כך מוטים נגד המדינה היהודית יכולים ללמד סטודנטים באופן מדויק והוגן על ישראל או על הסכסוך הערבי-ישראלי?" תמהה תמי רוזמן-בנג'מין (בתצלום מימין), אחת ממייסדות AMCHA המלמדת עברית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז. "סטודנטים שמעוניינים לקבל השכלה טובה יותר מבלי שיהיו נתונים להטייה אנטי-ישראלית ולרטוריקה אנטישמית, אולי ירצו לבדוק - לפני שהם נרשמים - האם חברי פקולטה מהאוניברסיטאות שלהם חתומים על העצומה הזו". 

"עמך" גילו עוד, כי בין החותמים על העצומה היו מרצים וחוקרים ב-16 מתוך 20 אוניברסיטאות אשר זוכות למענקים פדרליים התומכים בפקולטות ללימודי המזרח התיכון שפועלים בתחומם; וזו כבר שיא החוצפה.

האוניברסיטאות הללו הם: אוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת דיוק, אוניברסיטת ג'ורג'טאון, אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת ניו יורק, אוניברסיטת פרינסטון, אוניברסיטת קליפורניה בברקלי, אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס, אוניברסיטת שיקגו, אוניברסיטת מישיגן באן ארבור, אוניברסיטת צפון קרוליינה ב-Chapel Hill, אוניברסיטת פנסילבניה, אוניברסיטת טקסס באוסטין, אוניברסיטת וושינגטון בסיאטל, ואוניברסיטת ייל. 

זוהי הרשימה המלאה של המרצים העויינים לישראל והאוניברסיטאות שבהן הם מרצים

מרצים אמריקנים שמחרימים את ישראלוזוהי מפה שבאמצעותה תוכלו לבדוק מי באוניברסיטה שלכם הוא משונאינו

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילומים: "עמך"

הוסף תגובה חדשה