התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

סכסוך שכנים בסקרמנטו: השכן הנרגז השמיד מיצג אנטישמי שהציב שכנו מול ביתו
מאת: דוד חריש | פורסם: 14.03.2015 13:26
במשך 5 חודשים מוצב בחצר ביתו של פעיל מפלגת הירוקים בבירת קליפורניה מיצג אנטישמי מכעיס. עד שאזרח אחד, לא יהודי, לקח את החוק לידיו

המיצג האנטישמי והאנטי ישראלי המכעיס בסקרמנטוהמיצג האנטישמי והאנטי ישראלי המכעיס (למעלה) ולאחר השחתתו (למטה)המיצג האנטישמי והאנטי ישראלי המכעיס בסקרמנטו לאחר השחתתו

"החלטתי לעשות את הדבר הנכון" - כך הסביר רוברט דיקסון, תושב שכונת ריבר פארק (River Park) בסקרמנטו, בירת קליפורניה, מדוע פרץ השבוע לחצר ביתו של שכנו, פעיל במפלגת הירוקים האמריקנית, והשחית שורה של מיצגים אנטישמיים ואנטי ישראליים שהציב השכן מול ביתו.

תצוגת צלבי הקרס מול הבית ב-Moddison Avenue הכעיסה את השכנים מזה 5 חודשים. על דלת ביתו ועל הקיר הקדמי תלה השכן 3 דגלים - 2 דגלי ישראל שבהם מופיע במקום המגן-דוד צלב קרס כחול, ודגל ארה"ב שבו במקום כוכבי המדינות מופיע שוב דגל ישראל שבליבו צלב קרס. דמות קרטון שחורה ניצבת על הדשא בידיים מורמות. דגל פלשתין התנפנף מעליה. המסר הבוטה ברור.

"יש הבדל בין חופש ביטוי לבין שנאה, וה'מיצג' שניצב לנו מול העיניים ב-5 החודשים האחרונים מפיץ שנאה", הסביר דיקסון את מעשהו, בהדגישו שאינו יהודי, אך נמאס לו מהעלייה באנטישמיות שהרימה, לדבריו, ראש לאחרונה באזור סקרמנטו. "אני פשוט אמריקני שאוהב את המדינה".

שכנים ואוהדי ישראל בסקרמנטו הפגינו מול הבית בדרישה מבעליו להסיר את התצוגה הבוטההיו נסיונות להסיר את המיצג המכעיס ע"י אישי ציבור בסקרמנטו באמצעים משפטיים, אך ללא הצלחה. שכנים ואוהדי ישראל בסקרמנטו הפגינו מול הבית בדרישה מבעליו להסיר את התצוגה הבוטה (בתצלום למעלה). לאחר שכל אלו לא הועילו, לדיקסון פשוט נמאס והוא החליט לקחת את החוק בידיים למרות שהוא עלול להיות מואשם בהסגת גבול, השחתת נכס ואפילו ואנדליזם. "מישהו היה חייב לעשות את זה", הוא אומר.

לאחר מעשה רוברט חיכה למשטרה. "הייתי בטוח שיעצרו אותי". אך מאחר שלא הוגשה תלונה, משטרת סקרמנטו החליטה שלא לפעול.

בעל הבית האנטישמי סירב להתראיין. לא דיבר, אבל כדרכו תלה שלט גדול חדש על דלת ביתו, שבו נכתב: "טרוריזם?" באותיות כחולות גדולות והחל לחדש את התצוגה שלו.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: ktvu סקרמנטו

הוסף תגובה חדשה