התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"אללה אכבר", צעק הצעיר המוסלמי והשליך חזיזים על בית הכנסת בניו ג'רזי
מאת: דוד חריש | פורסם: 14.04.2015 18:19
הם היו ארבעה במכונית כהת החלונות, אך משטרת העיר Passaic החליטה משום מה שרק אחד יואשם בהתקפה על בית הכנסת "אהבת ישראל"

בית הכנסת "אהבת ישראל" ב-Passaic שבצפון ניו ג'רזי

החשוד בפשע שנאה ריזאק מושייסין, בן 21 הם היו חבורה של ארבעה צעירים אמריקנים-מוסלמים במכונית ניסן שחורה מודל 2012, שחלונותיה כהים. השעה הייתה 8 בערב במוצאי שבת האחרונה. המכונית נעצרה ליד בית הכנסת "אהבת ישראל" ב-Passaic שבצפון ניו ג'רזי (בתצלום למעלה) שבתוכו הסתיימה התפילה. אחד מהצעירים, ריזאק מושייסין, בן 21 (בתצלום מימין), זינק מהמכונית והחל משליך חזיזים שהתפוצצו בחזית ובכניסה לבית הכנסת בעודו צועק "אללה אכבר".

המשטרה פעלה במקרה זה במהירות וביעילות, וזה לא מקרה נפוץ שמבצע פשע שנאה מסוג זה נתפס. כוחות התפרסו במהירות באיזור התקרית, שדרות Van Houten, סרקו ביסודיות ואספו עדות מעובר אורח שזיהה עבורם את המכונית. אחרי שעה קלה אותרה הניסן כהת החלונות חונה סמוך למרכז מסחרי קטן במרחק 3 רחובות מבית הכנסת.

השוטרים עצרו את 4 הצעירים שהיו ברכב ובתוכו נמצאו חזיזים נוספים. 3 מהם שוחררו לאחר חקירה, אך משליך החזיזים נעצר להמשך חקירתו. חוקר במשטרת Passaic אמר, כי ריזאק, תושב קליפטון, "פעל על דעת עצמו", ויוגש נגדו כתב אישום. ואילו החקירה נמשכת כדי למצוא קשרים והקשרים שלו.

המניע? אנטישמי.

שוטרי Passaic - עיר בעלת קהילה יהודית גדולה ו-15 בתי כנסת - מבטיחים לעמוד על המשמר מפני אירועים דומים, אך קראו גם לתושבי העיר וניו ג'רזי כולה להיות עירניים ולדווח ללא דיחוי על כל אירוע בעל אופי אנטישמי.

לכל הכתבות החדשות

צילום בית הכנסת באדיבות בית הכנסת; צילום החשוד: משטרת Passaic 

הוסף תגובה חדשה