התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

יהודי שיקגו אירגנו הגנה פרטית מגל אנטישמי שפוקד שכונות יהודיות
שרות ILUSA | פורסם: 27.05.2015 16:54
בעיר עם האוכלוסיה הרביעית בגודלה של יהודים בארה"ב, החליטו להתמודד בכנופייה האנטישמית RN באמצעות... יוצאי משטרת שיקגו. 25 דולר לחודש ליהודי

בית בבעלות משפחה יהודית שהותקף בכתובות נאצה בשכונת ווסט רוג'רס פארק שבשיקגובית בבעלות משפחה יהודית שהותקף בכתובות נאצה בשכונת ווסט רוג'רס פארק שבשיקגו בדצמבר האחרון

מאז סוף השנה שעברה סובלים תושבי הפרברים ווסט רוג'רס פארק (West Rogers Park) ואיסט לייקוויו שבשיקגו, בה מתגוררים יהודים רבים, מהתקפות של כנופייה אנטישמית שמסמנת עצמה באותיות RN, המתבטאות בעיקר בריסוסי גרפיטי - צלבי קרס, קללות ואימרות בוטות אנטי-יהודיות.

ה'גל' מקיף בתי עסק ובתים שבבעלות יהודים, בתי כנסת כמו "טמפל שלום" ו"עטרת יהושע" ומוסדות קהילה יהודיים, שבוקר אחד מוצאים על כותליהם כתובות נאצה.

משטרת שיקגו, למען האמת, לא עשתה הרבה. ידיה מלאות עבודה בעיר האלימה ביותר בארצות הברית. המשטרה הנחתה את בתי הכנסת להגביר את רמת הבטיחות השוטפת ואת העירנות סביב תפילות ואירועים קהילתיים.

וכנופיית האנטישמים המשיכה במעלליה.

התושבים ביקשו מרשתות טלוויזיה מקומיות בשיקגו שלא לחשוף את הכתובות ולא את הבתים והחנויות הפרטיים שעליהן צויירו. "זה לא מתאים לשידור", אמרו נציגי הקהילה, שהודו כי שורר פחד בקרב היהודים על רקע מה שקורה בכל העולם. הרשתות המקומיות כיבדו את בקשתם.

בעוד המשטרה "חוקרת וחופרת", כדברי יהודי מקומי, החליטו יהודי ווסט רוג'רס פארק ואיסט לייקוויו לקחת את ביטחונם בידם. כל תושב יהודי ברובע ישלם 25 דולר בחודש, והסכום מספיק לשכירת חברת אבטחה פרטית, בבעלות יוצאי משטרת שיקגו, שהחלה בימים האחרונים להפעיל פטרולים תכופים בשכונות היהודיות.

כתובת נאצה על קיר מרכז קהילתי-יהודי בשיקגו

כתובת נאצה על קיר מרכז קהילתי-יהודי בשיקגו

"לא מדובר בקריאת תגר על עבודת המשטרה המקומית, שאותה אנו מעריכים מאוד", הסביר מנהיג בקהילת יהודי שיקגו - הקהילה היהודית הרביעית בגודלה בארצות הברית והמבוגרת ביותר (חיים בה המספר הגבוה ביותר של ניצולי שואה יהודים בארה"ב). "אבל הקהילה החליטה שאנו רוצים וזקוקים לרשת הגנה נוספת... והמשטרה קיבלה זאת בהבנה. עבור משפחה של 4 נפשות מדובר ב-100 דולר לחודש, השקעה שנחוצה לביטחוננו האישי ולביטחון בתי הכנסת שלנו ומוסדות הקהילה".

קהילות יהודיות נוספות בשיקגו, בשכונות הצפוניות (רחוב דיבון) ובפרבר הצפוני סקוקי, שוקלות אף הן לאמץ את ההגנה הנוספת הנדרשת כנראה עד היום בעירו של אל קפונה, שבראשה עומד ישראלי-אמריקני, רם עמנואל.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: Chicago Sun-Times / ADL Chicago/Upper Midwest Region / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה