התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"סטודנטים יהודים בארה"ב חשים מאויימים ומוטרדים עד כדי הסתרת זהותם הדתית"
מאת: דוד חריש | פורסם: 07.06.2015 16:21
זינוק של 38% בתקריות אנטישמיות ואנטי ישראלים באוניברסיטאות בארה"ב, ומנכ"ל הליגה נגד השמצה קורא ל'מלחמה כוללת' בתופעת ה-BDS בקמפוסים

סטודנט מאוניברסיטת דרקסל (Drexel) תלה דגל ישראל בכניסה לדירתו שבמעונות הסטודנטים - ובתגובה צויירו ליד הדגל צלב קרס והמילה יהודיסטודנט מאוניברסיטת דרקסל (Drexel) תלה דגל ישראל בכניסה לדירתו שבמעונות הסטודנטים - ובתגובה צויירו ליד הדגל צלב קרס והמילה יהודי

שעה שארגון הסטודנטים הארצי בבריטניה המליץ לחבריו להחרים את ישראל וחברת "אורנג'" האירופאית מנתקת את החוזה שלה עם "פרטנר" הישראלית - "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADLבארה"ב פירסמה דו"ח המעורר דאגה רבה, על פי חל גידול עצום במספר התקריות האנטישמיות בקמפוסים של אוניברסיטאות אמריקניות בשנת הלימודים המסתיימת בימים אלה.

הדו"ח החמור מקפיץ בסוף השבוע ללאס וגאס נבחרת של בכירי היהודים והישראלים בארה"ב, שידונו יחד עם המיליארדרים שלדון אדלסון וחיים סבן (בעל "פרטנר") בדרכים שיעצרו את תנועת החרם נגד ישראל (BDS). דו"ח ה-ADL רק מצביע עד כמה התחזק הארגון האנטי-ישראלי הזה, הנתמך בכספים ערבים.

על פי הנתונים שדווחו במהלך השנה האקדמית 2014-15 אירעו לפחות 520 אירועים אנטי־ישראליים ואנטישמיים בקמפוסים, המהווים עלייה של 38 אחוזים (!!!) בהשוואה לשנה האקדמית הקודמת. מדובר על אירועים מדווחים בלבד, וההערכות הם שעשרות רבות של אירועים 'פחות חמורים' אינם מדווחים.

ב-29 קמפוסים היו יוזמות אגרסיביות של קמפיינים לחרם וסנקציות נגד ישראל - מספר כפול בהשוואה לנתוני השנה שעברה!

צלב קרס בכניסה למעון אחוות הבנות Alpha Epsilon Pi באוניברסיטת קליפורניה-דיוויסצלב קרס בכניסה למעון אחוות הבנות Alpha Epsilon Pi באוניברסיטת קליפורניה-דיוויס

"מה שקורה באוניברסיטאות והאווירה שנוצרה כלפי סטודנטים יהודים בקמפוס מטרידים ומדאיגים מאוד", אמר אייב פוקסמן, מנכ"ל הליגה נגד השמצה. "גם אם לקמפיינים ולמחאות נגד ישראל יש השפעה מוגבלת, הם גורמים לסטודנטים יהודים לחוש מאויימים ומוטרדים עד כדי הסתרם זהותם היהודית אם הם מבקשים למלא תפקיד פעיל בחיי הקמפוס".

פוקסמן התייחס למקרה שבו בגלל יהדותה נדחתה מועמדותה של רייצ'ל ביידה (Rachel Beyda), סטודנטית ב-UCLA, לכהן במועצת הסטודנטים. אחת השאלות שנשאלה בוועדת הסטודנטים שהייתה צריכה לאשר את מינויה, הייתה: "בהתחשב בזה שאת סטודנטית יהודייה ופעילה מאוד בקהילה היהודית, איך את חושבת שתוכלי איך תוכלי לשמור על אובייקטיביות?" (רייצל לא ויתרה וזכתה בתפקיד - קיראו את סיפורה).

אז מה עושים?

לדברי פוקסמן, צריך לאחד מאמץ של כל הארגונים היהודיים בארצות הברית ולצאת ל'מלחמה כוללת' בתופעת ה-BDS בקמפוסים. בליגה נגד השמצה כבר עובדים עם קבוצות וסטודנטים פרו-ישראלים בקמפוסים, השיקו חשבון טוויטר חדש בשם ADL on Campus וממשיכה תכנית בשם Words to Actionשבה לקחו חלק עד כה 1,900 סטודנטים יהודים, שלמדו כיצד להגיב באופן יעיל לאנטישמיות ולפעילות אנטי-ישראלית.

דו"ח ADL כולל פירוט של עשרות תקריות, שכמו חוזרות על עצמן - צלבי קרס, קריאות גנאי נגד יהודים, הצקות. למשל: סטודנט מאוניברסיטת דרקסל (Drexel) תלה דגל ישראל בכניסה לדירתו שבמעונות הסטודנטים - ובתגובה צויירו ליד הדגל צלב קרס והמילה יהודי... צלב קרס והמילים "ראו הוזהרתם" רוססו על בניין מעונות הסטודנטים באוניברסיטת מיזורי... צלב קרס סימן את מעון אחוות הבנות Alpha Epsilon Pi באוניברסיטת קליפורניה-דיוויס.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: ADL

הוסף תגובה חדשה