התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

האנטישמים משתמשים גם בכלבים!
מאת: דוד חריש | פורסם: 29.08.2015 11:58
מנהל מקלט לחיות נטושות ב-Shreveport שבלואיזיאנה מצא דרך מקורית ומרגיזה להגיב על דואר שנאה שהוא מקבל - ותראו מה הוא פירסם באתר מחלקת החיות העירונית

במרכז השערוריה האנטישמית האחרונה ניצבים כלבים אומללים הנמצאים במקלט החיות הנטושות בעיר Shreveport שבמדינת לואיזיאנה (השלישית בגודלה במדינה) וממתינים לגורלם, ומנהל המקום אווארט האריס שהוצא השבוע לחופשה (בתשלום) עד תום החקירה בפרשה.

האריס הפיץ בעמוד הפייסבוק הרשמי של מחלקת בעלי החיים העירונית פוסט (בתצלום למעלה), שהוא גזיר עיתון המציע כלבים לאימוץ שאותם 'סימן' במגן-דוד אדום והקיף אותם בסמלים נאציים.

הכתובת על הקיר הייתה: "כיצד להתמודד עם קשיי החיים?"...

להאריס היה הסבר מפורט לנפיחה הזו, שהיא הפרה בוטה של כללי השירות הציבורי שבו הוא עובד - Caddo Animal Services and Mosquito Control: "מאז שנכנסתי לתפקידי כמנהל השאלטר אני סובל מסביבת עבודה עויינת מקבוצה של אנשים עם חשיבה מיושנת. קראו לי שקרן, דיקטטור, איימו על חיי, קיללו וגידפו אותי, אמרו שאני חלאה, התנהגו אליי בגסות רוח והשמיעו נגדי הערות גזעניות... הכל בגלל החלטות מקצועיות שקיבלתי במסגרת תפקידי... התמונה שפרסמתי היא דוגמא לאי-מייל שנאה אחד מני רבים שקיבלתי מאז שהתמניתי כמנהל ASMC".

מנהל מקלט החיות ומנהל מחלקת שירותי בעלי החיים מתנצליםמנהל מקלט החיות, אווארט האריס (מדבר למיקרופון), ומנהל מחלקת שירותי בעלי החיים,  ד"ר וודי וילסון, מתנצלים

תלונות זועמות של גולשים הגיעו עד למנהל שירותי צער בעלי חיים במחוז, ד"ר וודי וילסון, שהורה על הסרת הפוסט, למרות שראה אותו זמן קצר לאחר פרסומו ולא מיהר להגיב.

הלחץ הציבורי הביא את מנהל מקלט החיות ומנהל שירותי בעלי החיים להודות שפרסום הפוסט היה טעות, חוסר רגישות, תוצאה של זעם על כמויות דואר השנאה שהאריס מקבל מדי יום. לבסוף הם התנצלו בפני מי שנפגעו מהפרסום, ו-וילסון הודיע על חקירה והוציא את האריס לחופשה.

האריס כבר התלונן בעבר על איומים שהושמעו על חייו מ"אנשים ידועים ובעלע השפעה ב-Shreveport", כדבריו, שאף נחקרו על כך במשטרה, וכן מעובדי בית המחסה בעבר ובהווה. המוטיב לעליהום נגדו הוא, לדבריו, נסיונו לאכוף תקנות ומדיניוּת.

מצד שני מעידים עובדים לשעבר ובהווה במקלט החיות, כי להאריס יש 'היסטוריה' של ביריונות, העלבה, איומים והתעמרות בעובדים והתנהגות מזלזלת בציבור. ארגון צער בעלי חיים ב-Shreveport אף הגיש לפני כשנה עתירה בדרישה להעבירו מתפקידו.

"כשהסבו את תשומת לבי לפרסום באתר מחלקת החיות, חשבתי: הפעם הוא (האריס) הגזים לגמרי... איבד את שפיותו", אמר בריאן מוליטור, מראשי הארגון. לטענתו, האריס נותר בתפקידו רק בגלל קשריו האישיים עם מנהל מחלקת החיות וילסון. "כדי להתפטר מהאריס צריך לפטר את שניהם".

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך מ-KSLA

הוסף תגובה חדשה