התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

''כמה יהודים מז…יינים הם חושבים שיש באמריקה?''
מאת: דוד חריש | פורסם: 19.09.2015 15:12
כוכבת העיתונות הרפובליקנית אן קולטר תקפה את מועמדי מפלגתה לבחירות לנשיאות, שהם נאמנים יותר לישראל וליהודים מאשר לארה"ב, וקיבלה גב אנטישמי ברשת

אן קולטר ושניים מציוציה המרגיזים (למטה)אן קולטר ושניים מציוציה המרגיזים (למטה)

אן קולטר (Ann Coulter), למי שאינו מכיר, היא אחת הפרשניות הפוליטיות והחברתיות הפופולאריות ביותר, סופרת, כותבת טורי פובליציסטיקה בעיתונים מובילים, שמופיעה לעתים קרובות בטלוויזיה, ברדיו, וכדוברת באירועים ציבוריים ופרטיים.

מעולם לא היו לה בעיות עם ישראל או עם יהודי ארה"ב והיא מפורסמת בשל דעותיה הפרו-ישראליות ותמיכתה במפלגה הרפובליקנית.

אך בה במידה קולטר (54) מפורסמת לא פחות בשל הדרכים השנויות במחלוקת שבאמצעותן היא מציגה את עמדותיה. וכפי שתיארה פעם את עצמה: "אני וכחנית שאוהבת לבחוש בקדירה, ושלא כמו אחרים איני מעמידה פנים נייטרליות".

השבוע - במהלך העימות הרפובליקני השני בין מועמדי המפלגה לנשיאות ארצות הברית, שפכה בעלת הטור הידועה, אחת הדמויות הציבוריות הבודדות שהביעו תמיכה פומבית בדונאלד טראמפ, את 'דיעותיה' על היהודים ועל ישראל.

בסידרת ציוצים בוטה לכ-600,000 העוקבים אחריה ב"טוויטר",  היא התרעמה על האזכורים החוזרים ונשנים של ישראל בעימות, אותם ייחסה להתרפסותם של הרפובליקאים בפני ״יהודים מז…יינים״: ''כמה יהודים מז…יינים הם חושבים שיש באמריקה?''  היא תקתקה.

למשל - כשמושל ארקנסו לשעבר, מייק האקבי, דיבר על ישראל, קולטר צייצה שהוא מנסה "להתחנף לאוונגליסטים" (הידועים כתומכי ישראל). כשמושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי, דיבר על מחוייבותו לישראל ולעם היהודי, היא סנטה בו.

זרמים אנטי־יהודיים בימין הרפובליקני

ציוציה של קוטלר עוררו תרעומת ומחאה, אך גם שטף של ביטויי תמיכה ברחבי המדיה החברתית, רבים מהם תובלו באנטישימיות.

הליגה נגד השמצה (ADL) מיהרה לפרסם גינוי, וכינתה את הציוצים של קולטר נגד מועמדים שהתייחסו לצורך לחזק את מערכת היחסים בין ארה"ב וישראל - "מכוערים, מרושעים, אנטישמיים".

גם ארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" (Christians United for Israel) פירסם הודעת גינוי חריפה.

וגם כמה מועמדים רפובליקנים הרימו טלפונים וקראו לעיתונאית הכוכבת להתנצל. והיא אכן התנצלה, ניסתה להסביר שהיא אוהבת את היהודים, "אך לא צריך לשמוע את מחיאות הכפיים עליהם כל הלילה", צייצה (בתצלום למטה).

לדברי יהודי-רפובליקאי בכיר, התפרצותה של קולטר היא "חציית קו", שעלולה להעלות אל פני השטח את הזרמים האנטי־יהודיים החבויים בימין הרפובליקני, שנדחקו בשנים האחרונות. "בוודאי שזה לא עוזר למאמצים שלנו לגרוף  מצביעים יהודים המאוכזבים באובמה בשל חתימתו על הסכם הגרעין עם איראן", אמר הבכיר. "הטוויטים שלה, בהם הציגה את המועמדים כנאמנים יותר לישראל מאשר לארה"ב, נתנו מספוא למי שקונה את הדעות האנטישמיות על 'השתלטות היהודים' ו'הכוח היהודי בפוליטיקה האמריקנית' וכל שאר המיתוסים האנטישמיים".

לכל הכתבות החדשות

צילום: David Shankbone / ויקיפדיה; טוויטר

הוסף תגובה חדשה