התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

חרדה בקהילה היהודית בניו יורק: האם גל הטרור מישראל הגיע לתפוח הגדול?
מאת: הילה שחר ודוד חריש | פורסם: 13.10.2015 07:31
הסיבה לפחד: בקבוק תבערה שהושלך ע"י ערבי על "פטרול תפילין" של חב"ד במנהטן, ואבנים שהתגלו כפקקי בקבוקים ש'נורו' ממסגד לעבר צעירה חרדית בברוקליןבקבוק תבערה על יהודים בלב מנהטן? זה קרה!בקבוק תבערה על יהודים בלב מנהטן? זה קרה ליוסי רחימי ולישראל גדאסי, שני תלמידים בישיבה המרכזית של חב"ד בניו יורק

מעודכן.

"הנחנו תפילין לעוברים ושבים יהודיים בפינת הרחובות 37 והשדרה התשיעית (בלב מנהטן)," סיפר תלמיד ישיבת חב"ד בניו יורק יוסף רחימי, בשנות ה-20 לחייו. "זה מה שאנחנו עושים כל יום שישי, באותו איזור, בעיקר בחנויות של יהודים בסביבה.

"פתאום שמענו מישהו בעל חזות ערבית צועק 'אני אהרוג אתכם'. בנאדם יצא בריצה ממחסן סמוך והשליך לעברנו בקבוק זכוכית בוער. הוא התנפץ על המדרכה לידינו. דלק עף לכל הכיוונים, ואופניים שהיו קשורים לעמוד חנייה סמוך התלקחו".

רחימי וחברו ישראל גאדסי, גם הוא תלמיד ישיבת חב"ד בשנות ה-20 לחייו, יצאו ללא פגע.

לדבריהם, גבר בעל חזות ערבית (לא ברור אם זורק בקבוק התבערה) מיהר לכבות את האש, לקח את האופניים השרופות ואסף במהירות את שאריות הבקבוק לפני שנעלם.

על פי עדות אחרת - זורק הבקבוק היה לבן.

כוחות NYPD הוזעקו במהירות למקום התקרית ע"י בעלי חנויות במקום, אך החשוד (או החשודים) במעשה כבר לא היה (או היו) בזירת האירוע.

החקירה מתמקדת במחסן סמוך, המשמש דוכני מזון בסביבה.

יהודים חרדים - מטרות קלות

אירוע נוסף התרחש ברחוב 105 ושדרת Cortelyou שבברוקלין, שם הצליחה משטרת ניו יורק לשים ידיה על 2 נערים ש'ירו' בשבת פקקים של בקבוקים מחלון מסגד בשכונת בורו פארק לעבר צעירה יהודיה-חרדית, בת 22, שצעדה עם תינוקה בעגלת ילדים.

הצעירה, אחוזת אימה, חשבה שמושלכים עליה אבנים. בעודה בורחת מהמקום שמעה לדבריה אנשים צוחקים מאחוריה מכיוון המסגד. "הרגשתי שאני מטרה ממוקדת", סיפרה לשוטרים.

גם היא יצאה מהאירוע ללא פגע.

"בקהילה היהודית החרדית שוררת אווירת סף-פאניקה, משום שאותנו אפשר לזהות כמטרות בקלות", הודה אחד מרבני הקהילה. "תראה הרבה פחות חרדים ברחובות. הפחד הוא שההסלמה הנוכחית במצב הביטחוני בישראל תביא לניסיון פגיעה של ערבים-פלסטינים ביהודים בניו יורק.

באירוע עם הבחורים בהחלט בא בחשבון תכנון מראש, שכן מדובר ב-2 צעירים העושים 'מסלול קבוע' באיזור מצומצם, בשעות קבועות, מדי יום שישי. באירוע עם האם ותינוקה, גם כן מדובר באשה שחזרה מבית הכנסת במסלול קבוע שהיא עושה מדי שבת לאחר תפילות הבוקר".

מ-NYPD נמסר, כי מוגברים הסיורים סביב בתי כנסת ובאיזורים יהודיים מאז שהחל גל הטרור בישראל, אך "אין איומים ספציפיים ידועים" כלפי הקהילה היהודית או הישראלית בניו יורק.

לכל הכתבות החדשות

בקבוק התבערה הוא קטע מצילום של Marek Peters / www.marek-peters.com מוויקיפדיה; צילום המותקפים מהאתר החרדי "הגאולה"

הוסף תגובה חדשה