התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

הלואין שמח: חייל צה"ל חמוש ברובה ומסכת אף של שייח' מוסלמי
מאת: הילה שחר | פורסם: 28.10.2015 14:44
בחיפוש אחר תחפושות ילדים מקוריות לליל כל הקדושים האמריקני, WallMart מעוררת סערה בשל תחפושות חדשות שהיא מציעה על מדפיה: צנחן עם עוזי נגד טאליבן אפגני

עידכון: חברת הקמעונאות האמריקנית "וולמארט" תפסיק למכור תחפושת של חייל צה"ל בעקבות "מחאת צרכנים", כלשון הודעת החברה.

די קשה למצוא תחפושת מקורית ולא נדושה לליל כל הקדושים האמריקני - ה-Halloween Day הנודע (הפורים האמריקני), אבל האקטואליה המזרח-תיכונית יצרה בכל זאת 2 הצעות תחפושת חדשות שנמכרות ב-WallMart, רשת הקמעונאות הגדולה בארה"ב: תחפושת של חייל צה"ל ומסכת אף של שייח' מוסלמי.

תחפושת החייל (מחיר: 27.44 דולר) מקודמת באמצעות הסלוגן: "הגנו על המורשת היהודית שלכם בגאווה באמצעות תחפושת החייל הישראלי", ובפירוט נכתב המשפט ההזוי הבא: "לצה"ל יש משימה - להגן על האדמה ועל עם ישראל מאיומים חיצוניים ללא נפגעים רבים, ולהימנע מהצתת מלחמה ככל שאפשר".

התחפושת כוללת מכנסיים, חולצה עם הכיתוב "צה"ל" בעברית, חגורה וכומתה אדומה. "וולמרט" ממליצה למתחפשים להוסיף ולהצטייד ברובה צעצוע שמזכיר עוזי, בתשלום נוסף.

התחפושת "המוסלמית" כונתה "אבא פשטון" והייתה אמורה לייצג מוסלמי אפגני.

כמובן שהתחפושות החדשות לא עברו בשלום את מבחני הרשת וזכו לתגובות נזעמות.

התגובות לתחפושת האף המוסלמי היו כה חריפות, ש"וולמרט" כבר הסירה אותה מהמדפים ומאתר האינטרנט שלה, לאחר שהואשמה ב"פוגענות", "איסלאמופוביה" ו"גזענות".

בתגובה לתחפושת חייל צה"ל מצאנו, למשל, הצעה לקרוא לה "תחפושת של צבא האפרטהייד", וטענות של גולשים ערבים ש"וולמרט" תומכת בהרג פלסטינים ע"י ישראל. "יופי, תלמדו ילדים איך להתלבש כמו רוצחים!" כתב גולש ערבי. אחרים 'הציעו' לוולמרט לייצר גם תחפושת לילדים של היטלר.

ומצאנו גם תגובה ארסית כזו על תחפושת החייל הישראלי: "כעת ילדכם יוכל ללכת לבית של חבר שלהם, להשתלט על החדר שלו ועל כל הצעצועים שלו ולטעון שאלוהים העניק לו את הזכות הזאת... אם החבר יסרב, חייל צה"ל הקטן שלכם יוכל להגיב בכוח. ואם החבר ינסה להתנגד, תוכלו תמיד לטעון שמדובר באנטישמיות".

הרוב הגיבו בסלידה, שרשת מכובדת מוכרת לילדים תחפושת של חייל ישראלי בימים של אלימות בין ישראלים לפלסטינים.

Happy Halloween במוצ"ש הקרובה.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה