התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

הסטודנטים במנהטן צעקו: "אינתיפאדה! אינתיפאדה! תחי האינתיפאדה"
מאת: דוד חריש | פורסם: 16.11.2015 16:08
איך ארגון שטנה ערבי הפך הפגנת מחאה של סטודנטים בניו יורק נגד עליית שכר הלימוד להפגנה אנטי ישראלית ואנטישמית? צפו בווידאו

מפגינים אנטי ישראלים בהאנטר קולג' שבניו יורק

הפגנה נגד העלאת שכר הלימוד שהתקיימה ביום חמישי האחרון ב-Hunter College שבמנהטן, קולג' ציבורי במערכת האוניברסיטאות הציבוריות של ניו יורק (CUNY), הפכה בעקבות ליבוי באינטרנט ובשטח להפגנה אנטי ציונית ואנטישמית.

מארגני ההפגנה - בתוכם סטודנטים ממוצא ערבי, דירבנו את קומץ המפגינים לצעוק קריאות נגד "הממשל הציוני" שכביכול שולט בקולג' האמריקני. חיש קל אורגנה שירה בציבור: "אינתיפאדה! אינתיפאדה! תחי האינתיפאדה", ואז החלו להתנפנף דגלי פלסטין על רקעקריאות אנטישמיות. 

קבוצה של סטודנטים יהודים, שהבינו לאן פניה של ההפגנה לאור ההסתה באינטרנט, הניפו במחאה דגלי ישראל. 

דובר האוניברסיטה טען שהם הופתעו מעצם קיום ההפגנה, ולא הייתה מודעות לאופי האנטישמי והאנטי ישראלי שייעדו לה מארגניה.

לאחר בירור נוסף טענה האוניברסיטה, כי "התקיימה עצרת קטנה של כמה סטודנטים, הקשורה לשכר הלימוד במוסד... ולא נשמעה שום טענה שהיא חרגה ממסגרת זה".

אבל סרטון וידאו קצר של שחר עזאני, המנהל האיזורי של ארגון התמיכה בישראל Stand With Us, מוכיח שלא כך היו פני הדברים:

 

CUNY Hunter Chants


 

רק לאחר שצפו בסרטון הבינו ראשי האוניברסיטה את אופי השטנה של העצרת התמימה כביכול שהתרחשה מתחת לאפם. נשיאת המכללה, ג'ניפר ראב, ובכירים נוספים פרסמו הודעות גינוי חריפות. "אין מקום בבית ספרנו לדברי שטנה ופעולות אחרות של גזענות, הטרדה, הפחדה, הדרה וחוסר סובלנות", הבטיחה ראב.

Hunter College שבמנהטן

אחד מבנייני Hunter College שבמנהטן

כפי שנודע, חברי ארגון "סטודנטים למען צדק בפלסטין", הפעיל מאוד בניו יורק, 'השתלטו' על ההפגנה ו'השתילו' מפגינים שאינם סטודנטים כדי להטות אותה לכיוון אנטי-ישראלי. זה היה חלק ממאמץ ארצי של הארגון לחולל שורת הפגנות אנטישמיות ואנטי ישראליות ב-12 בנובמבר - למשל באוניברסיטת טמפל ובאוניברסיטת מסצ'וסטס אמהרסט; יוזמה שלא הצליחה.

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך ווידאו: Shahar Azani / יו טיוב; צילום אחד מבנייני הקולג': Beyond My Ken / ויקיפדיה

 

הוסף תגובה חדשה