התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

ארגון "עמך" בפנייה לאוניברסיטאות קליפורניה: 70% מהסטודנטים היהודים חוו אנטישמיות בקמפוס
מאת: דוד חריש | פורסם: 19.11.2015 14:50
ארגון המלחמה באנטישמיות טוען, כי ראשי האוניברסיטאות ומנהלי הקמפוסים אינם מגלים רגישות לפעילויות העויינות ולחששות שהם יוצרים בקרב הסטודנטים היהודים

אירוע בעל אופי אנטי-יהודי ואנטי-ישראלי באוניברסיטת UC Davis שבסקרמנטוביום אחד, ב-14 באוקטובר השנה, תועדו ע"י ארגון "עמך" 2 אירועים שנשאו אופי אנטי-יהודי ואנטי-ישראלי - האחד התקיים באוניברסיטת UC Davis שבסקרמנטו (בתצלום למעלה) והשני באוניברסיטת ברקלי (בתצלום בהמשך הכתבה)

במסמך מאשים, שהוגש למינהלת אוניברסיטאות קליפורניה, המפעילה את האוניברסיטאות הציבוריות במדינה, ארגון "עמך" (AMCHA), הנלחם באנטישמיות בקמפוסים, נטען כי 70% מהסטודנטים היהודים הלומדים במוסדות החינוך הגבוה של המדינה חוו או היו עדים לפחות להתפרצות אנטישמית אחת במהלך שנת הלימודים הנוכחית - החל מאנטישמיות מילולית והיחשפות לכתובות נאצה אנטישמיות ועד איומים, תקיפה פיזית ופגיעה ברכוש.

הנתון מבוסס על סקר אינטרנטי, שכלל 229 סטודנטים יהודים מרוב האוניברסיטאות הציבוריות בקליפורניה, החושף את התגברות העויינות כלפי סטודנטים יהודים בקמפוסים בקליפורניה על רקע התגברות אירועי הטרור בישראל.

מנהלת ומייסדת הארגון, תמי רוזמן-בנג'מין, בעצמה מרצה לעברית באוניברסיטת קליפורניה בסנטה קרוז, טוענת כי החלק הארי מגל האנטישמיות הגואה בקמפוסים בקליפורניה נובע מפעילות תנועת החרם נגד ישראל (BDS). כ-60% ממשתתפי הסקר אמרו כי תנועת BDS מקדמת פעולות עויינות כלפי סטודנטים יהודים.

לטענתה, המבוססת על תשובות הסקר, ראשי האוניברסיטאות ומנהלי הקמפוסים אינם מגלים מספיק רגישות לחששות של הסטודנטים היהודים.

אירוע בעל אופי אנטי-יהודי ואנטי-ישראלי באוניברסיטת ברקלי

צלבי קרס בספריות

בנוסף לסקר, נאספו ע"י "עמך" עשרות עדויות ממקור ראשון של סטודנטים מכל רחבי המדינה, על אירועים אנטישמיים ואנטי-ישראלים שהיו עדים להם:

* סטודנטית מאוניברסיטת קליפורניה סנטה קרוז, סיפרה על נסיון להעלות במועצת הסטודנטים הצעת תמיכה בישראל, שלוותה בקריאות של סטודנטים ערבים ופרו-פלסטנים, כמו "לחסל את ישראל", "לחסל את היהודים".

* סטודנטית מאוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו, סיפרה איך חברה שלה הותקפה במהלך בילוי ע"י סטודנט ממוצא פלסטיני, שקרא לה בשמות משפילים וירק לעברה.

* סטודנט מאוניברסיטת קליפורניה שבאירווין (אורנג' קאונטי) מספר, שבכל פעם שיש פעילות BDS בקמפוס, מספר צלבי קרס בספריות עולה, כמו כן גם כמות ההודעות האנטי-יהודיות המופצות ברשת.

* סטודנטית מאוניברסיטת קליפורניה דיוויס שבסקרמנטו מספרת שהיא נהנעת מלהשתתף בפעילות ארגון "הלל" וארגונים יהודיים אחרים בקמפוס משום ש"אני לא רוצה להתמודד עם סיטואציות לא בטוחות שעלולות לקרות בגלל הפעילויות העויינות נגד יהודים בקמפוס".

"עמך" מצרפים לפנייה למינהלת אוניברסיטאות קליפורניה גם סרטי וידאו רבים המתעדים פעילויות עויינות בקמפוסים.

למסמך המלא

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה