התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

פשעי שנאה נוסח חנוכה: חנוכיות הושחתו בניו יורק ובשיקגו
מאת: דוד חריש | פורסם: 13.12.2015 11:56
למרות שלכאורה ארה"ב שטופה בימים אלה בשנאת מוסלמים, ימי החנוכה היוו מאיץ למי שגם ו/או שונאים יהודים

החנוכייה המקורית בפארק בברוקלין (בתצלום למעלה), וכפי שמצאו אותה החוגגים שהגיעו להדליק נר של חנוכה (בתצלום למטה)החנוכייה המקורית בפארק בברוקלין (בתצלום למעלה), וכפי שמצאו אותה החוגגים שהגיעו להדליק נר של חנוכה (בתצלום למטה)

חג החנוכה הביא לשורה של דיווחים על פשעי שנאה כנגד חנוכיות.

האירוע החמור ביותר היה בברוקלין, שם הוצבה בפינת פארק Leif Ericson והכיכר הנושאת אותו שם באפר איסט סייד, חנוכייה ציבורית (מטעם עיריית ניו יורק) שבה תוכננה להתקיים מדי ערב הדלקת נר חנוכה.

כשהגיעו אנשי הקהילה עם ערב לטקס הדלקת הנר, נדהמו לראות שהחנוכייה המפוארת נעקרה ממקומה, הופלה, הושחתה ונשברה. שלט שבירך "חנוכה שמח" הוסר ונלקח.

מתנדבים ושוטרים שהגיעו למקום הצליחו לאלתר חנוכיה חדשה ולהדליק את הנר.

אולם למחרת חזר האירוע: המנורה המאולתרת החדשה הופלה והושחתה.

שוב הורכבה מנורה חדשה, והנר הודלק בשעה היעודה.

התגובה: "מצעד חנוכיות" ביום האחרון של חנוכה

הרב צבי סטר, מבית חב"ד, שניהל את הטקס אמר: "חג החנוכה מסמל את האור ואף אחד לא יוכל לכבות את האור היהודי. אדרבה, בעקבות המקרה אנו נוסיף אור בכל הסביבה". ולראייה: חב"ד ברוקלין מארגן ליום האחרון של חנוכה "מצעד חנוכיות" שתצעד - ותאיר - ברחובות הרובע היהודי.

בינתיים, המשטרה הציבה שמירה על המנורה ומחלקת פשעי השנאה ב-NYPD פתחה בחקירה בניסיון לחשוף את משחיתי החנוכיות. לרוע המזל מקום החנוכייה אינו מרושת במצלמות אבטחה. לכן החוקרים מתרכזים באיתור עדי ראייה, שכן מדובר במקום מרכזי.

שרידי החנוכייה החשמלית שהושחתה בשיקגושרידי החנוכייה החשמלית שהושחתה בשיקגו

גם בשיקגו הושחתה, נעקרה ממקומה, הופלה ונשברה חנוכייה חשמלית שהוצבה ע"י חב"ד ברחוב מרכזי והומה, Central Street, סמוך לתחנת רכבת ומול בית חולים, בפתח הבניין שמשמש מרכז סיוע ואירוח של  ארגון Chicago Mitzvah Campaign, שכשמו עוסק בעשיית מצוות וסיעוד חולים, כולל בביה"ח הסמוך.

כאן היו מצלמות אבטחה במתקן, אך לא ניתן היה לזהות מצילומיהם את המשחיתים. חוקרי מחלקת פשעי השנאה של משטרת שיקגו הבטיחו לרבנים המקומיים לחקור עד שיימצאו המשחיתים.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה