התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

מה למדתם בבית הספר בניו יורק היום? שצריך להלחם בישראל למען פלסטין (וידאו)
מאת: דוד חריש | פורסם: 23.12.2015 18:27
פעיל פלסטיני אנטי-ישראלי שהוזמן להרצות לתלמידי כיתות ג' על זכויות אדם, הפך את "השיעור" למצגת מסיתה נגד ישראל, שבשיאה קרא לבני ה-9 להלחם למען פלסטין

באסם טאמיני, המרצה האורח, עם מנהלת ביה"ס שמקושטת לכבודו בדגל פלסטיןבאסם טאמיני, המרצה האורח, עם מנהלת ביה"ס שמקושטת לכבודו בדגל פלסטין

מה עשה באסם טאמיני (Bassem Tamimi), פעיל פלסטיני-אמריקני אנטי-ישראלי ידוע, בבית הספר היסודי Beverly J Martin שב-Ithaca במרכז מדינת ניו יורק?

הוא נפגש בשבוע שעבר עם תלמידי כיתות ג' ואמור היה להרצות לפניהם - כמרצה אורח, על זכויות אדם. אך במקום זה סיפר להם איך חיילים ישראלים הורגים פלסטינים חפים מפשע כביכול, הסית את הילדים נגד ישראל ועודד אותם שכאשר יגדלו הם צריכים "לעזור לעם הפלסטיני" בכך שיתגייסו להיות "לוחמי חירות למען פלסטין".

כך - הירצה טאמיני לבני ה-9 - הם יביאו שלום ויגנו על עתיד ילדיהם שלהם.

הורים ששמעו על המפגש וגורמים בקהילה היהודית בעיר הביעו זעם רב ודורשים דין וחשבון מהגורם בבית הספר שהזמין את טאמיני כ"מומחה לזכויות אדם".

"המצגת שהוצגה לילדים הייתה בלתי הולמת, חד-צדדית ונשאה אופי פוליטי", אמרה אם יהודיה, שבנה נחשף למפגש ההזוי. "זה לא היה שיעור על זכויות אדם, אלא אקטיביזם פוליטי בין כותלי בי"ס יסודי".

הפעיל הפלסטיני-אמריקני האנטי-ישראלי מרצה לתלמידי כיתות ג' בביה"ס הציבורי האמריקני בניו יורקהפעיל הפלסטיני-אמריקני האנטי-ישראלי מרצה לתלמידי כיתות ג' בביה"ס הציבורי האמריקני בניו יורק

המפקח על בתי הספר ב-Ithaca נשמע מזועזע בעצמו והבטיח לבדוק את הנהלים בנוגע להזמנת דוברים אורחים לבתי הספר ואת האופן שבו נושא זכויות האדם נלמד בבתי הספר בעיר. "הצהרות כמו שהושמעו ע"י טאמיני אינן מתאימות מבחינה התפתחותית לתלמידי כיתה ג', והן גם אינן עולות בקנה אחד עם הסטנדרטים של מדינת ניו יורק", אמר המפקח. "דבריו של טאמיני נשאו אופי מסית".

טאמיני עצמו לא הכחיש את ההיבט הפוליטי של השיעור שנתן לתלמידים. "כאשר האויב שלך הופך להיות עצבני, פירוש הדבר שאתה נמצא בכיוון הנכון", הוא הגיב.

נציג הקהילה היהודית בעיר הבהיר, כי "בין אם הוא הביע דעות נגד ישראל או נגד מישהו אחר, אסור שנרשה הפעלת מניפולציות על תלמידי בתי הספר שלנו למטרות פוליטיות, במיוחד לא על ילדים בגיל בית ספר יסודי.

צפו בכתבת וידאו על הפרשה:

 

Bassem Tamimi at Beverly J Martin Elementary School


 

לכל הכתבות החדשות


וידאו וצילומי מסך: עמוד הפייסבוק של אריאל גולד / Matt Constas / יו טיוב

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה