התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"יהודים בניו יורק צריכים לשמור בימים אלה על כוננות ועירנות לסביבה", קרא חבר בית הנבחרים הניו יורקי
מאת: דוד חריש | פורסם: 30.12.2015 16:12
הלם בקהילה היהודית מפרץ אלימות כלפי יהודים חרדים בניו יורק בסדרה של אירועי תקיפה שאירעו בימים האחרונים ונחקרים כפשעי שנאה

כבר לא בטוח להתהדר ב'תלבושת' יהודית ברחובות ברוקלין וניו יורק בכלל. אין למצולמים שום קשר למיקרים המתוארים בכתבהכבר לא בטוח להתהדר ב'תלבושת' יהודית ברחובות ברוקלין וניו יורק בכלל. אין למצולמים שום קשר למיקרים המתוארים בכתבה

"אני בהלם גמור מפרץ האלימות והברוטליות כלפי יהודים חרדים בניו יורק", כך הגיב חבר בית הנבחרים של מדינת ניו יורק דב היקינד, נציג ברוקלין, לסדרה של אירועי תקיפה פיזיים ואירוע תקיפה מילולי שאירעו בימים האחרונים כלפי "יהודים שאינם מסתירים את דתם", כלומר אורתודוקסים, בעיקר שכונת מידווד שבברוקלין.

באירוע האחרון, בשעת לפנות ערב, הותקף נער יהודי בן 17, שעה שהלך מהישיבה שבה הוא לומד לביתו, בעודו מאזין למוסיקה באוזניות.

אדם התנפל עליו, היכה באגרופיו בפניו והשליך אותו למדרכה. הצעיר נחבל בפניו, הוא אושפז בבית חולים, משם נמסר כי מצבו יציב.

יומיים קודם, בשעות הבוקר הותקף באותו איזור אלי, גבר בן 60, יהודי דתי, כשצעד ברחוב, ע"י 3 תוקפים. אחד מהם נעץ בו את אגרופיו והטיח אותו למדרכה. התוקף השני שלף בכוח את ארנקו של אלי מכיסו ואת האייפון של. השניים בעטו בראשו כמה פעמים, לפני שנעלמו ברכב שחור שמילט אותם מהמקום.

אלי אושפז ונזקק לתפרים רבים בראשו. תקיפה זו תועדה במצלמות אבטחה ו-NYPD חוקרת את האירוע כפשע שנאה.

המאבטחים ועדי ראייה לא עשו דבר

בשבוע שעבר דווח על תקיפת יהודי חרדי בלובי של בניין משרדים בשדרה החמישית במנהטן. הקורבן ישב ליד שולחן ואכל סנדוויץ', כאשר איש "בעל מראה ערבי" דרש ממנו לזוז. התוקף לא רצה לחלוק שולחן עם יהודי.

הקורבן הבהיר שהוא הגיע לשולחן ראשון, והבטיח שהוא מסיים לאכול במהירות ואז האיש יוכל לתפוס את מקומו.

בתגובה חטף אגרופים בפרצופו ובצווארו, לפני שהתוקף נמלט מהמקום עם אישה שהייתה בחברתו.

אירוע זה היה חמור במיוחד משום שלדברי הקורבן מאבטחי הבניין ועדי ראייה לא עשו דבר כדי לעצור את התקיפה או את התוקף שנמלט מהמקום.

"הם פשוט עמדו שם וצפו", סיפר המותקף, "ואף אחד אפילו לא התקשר למשטרה או הציע עזרה".

"לא אוהב את היהודים"

כמעט באותו זמן, בקולג' Medgar Evers שבקראון הייטס, סטודנט חובש כיפה שדיבר עם תלמידים אחרים במסדרון של בניין המדעים במכללה, הותקף ע"י שחור שהיכה אותו בבטן ובפנים וקרא כלפיו קריאות אנטישמיות.

"למה אתה מכה אותי?" צעק הסטודנט היהודי, והתוקף השיב: "כי אני לא אוהב את היהודים ואת הלבנים".

"אנחנו צריכים לשמור בימים אלה על כוננות ועירנות לסביבה שלנו", סיכם חבר בית הנבחרים הניו יורקי בקריאה לכלל יהודי וישראלי ניו יורק.

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך: StyleLikeU / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה