התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

כל הכבוד לפלורידה: בתי הנבחרים של המדינה העבירו החלטת גינוי נגד תנועת החרם נגד ישראל
מאת: דוד חריש | פורסם: 08.01.2016 20:52
בכך הצטרפה פלורידה לניו יורק, אינדיאנה,אילינוי,פנסילבניה וטנסי שגינו את פעילות BDS. ארגון נוצרי "ציוני" פועל בעוד 35 מדינות בארה"ב להשיג החלטות דומות

פלורידה הפכה השבוע למדינה האמריקנית השישית המגנה את פעילות ארגון BDS, הפועל להפעלת חרם וסנקציות נגד ישראל, ודורשת להפסיק את פעילטותו האנטי-ישראלית והאנטישמית בקמפוסים של האוניברסיטאות במדינה, לאחר שבתי הנבחרים בפלורידה (הסנאט ובית הנבחרים) העבירו ברוב קולות של דמוקרטים ורפובליקנים כאחד את ההחלטה.

עתה ינסו המחוקקים להשיג את חתימת מושל פלורידה, ריק סקוט, על מנת שיהיה המושל השני שיחתום על החלטת גינוי מסוג זה. משמעות חתימת המושל תאפשר, בין היתר, הגבלת פעילויות הארגון האנטי-ישראלי בתחומי המדינה. מושל טנסי, ביל האסלם, היה הראשון שחתם על צו כזה בעקבות החלטת הגינוי של בתי הנבחרים במדינתו, הדומה להחלטת הגינוי שהתקבלה בפלורידה.

את עיקר המאמצים לגרוף מדינות בארה"ב לגנות את BDS מוביל דווקא ארגון נוצרי-אוונגליסטי, הרואה בעצמו "ציוני", בשם PJTN – Proclaiming Justice to the Nations.

"לפלורידה ולמדינת ישראל יש היסטוריה ארוכה של ידידות", הסביר יו"ר הארגון, סטנלי טייט, שעבד בשיתוף פעולה הדוק עם חברי הסנאט ובית הנבחרים של פלורידה, מיגל דיאז דה-לה פורטילה ולורי ברמן היהודייה, כדי להעביר את ההחלטה.

מדינות נוספות שבתי הנבחרים שלהן העבירו החלטות גינוי דומות הן ניו יורק, אילינוי, אינדיאנה ופנסילבניה.

לדברי ארגון PJTN, חבריו פעילים בכ-35 מדינות נוספות בנסיון להעביר החלטות גינוי שיגבילו את פעילות תנועת החרם נגד ישראל.

בהחלטה שהתקבלה בפלורידה נאמר, בין היתר, כי תנועת BDS הפכה "לכלי עיקרי להפצת אנטישמיות והטפה לחיסולה של המדינה היהודית... "הארגון הזה וסדר היום שלו מנוגדים ומזיקים לעקרונות של שלום, צדק, שוויון, דמוקרטיה וזכויות אדם לכל העמים במזרח התיכון".

לורי קרדוסה-מור, מייסדת ונשיאת PJTN, פירסמה קריאה גם לנשיא אובמה להחרים את ארגון החרם נגד ישראל, אבל מפוקחת היא אמרה: "למרבה הצער, נשיא ארצות הברית הצטרף למקהלה הגדלה והולכת של הקולות הקוראים לתייג מוצרים מישראל אם יוצרו ב'שטחים', ובכך מעניק עוד לגיטימציה ל-BDS".

לכל הכתבות החדשות


הוסף תגובה חדשה