התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

לייבל בריקמן צעד בשדרה ההומה בברוקלין: "לפתע חשתי כאב חד בגב... מהר מאוד הבנתי שנדקרתי"
מאת: הילה שחר, ניו יורק | פורסם: 10.02.2016 14:53
גבר שחור, ככל הנראה חבוש מסכה, תקף את היהודי החרדי ונמלט. משטרת ניו יורק הגבירה את הכוננות, אבל לא ממהרת לתת לתקיפה רקע אנטישמי

כמו בישראל: לייבל בריקמן מפונה מלב ברוקלין, ניו יורק, לאחר שהותקף ברחוב הומה ע"י אלמוני שנמלטכמו בישראל: לייבל בריקמן מפונה מלב ברוקלין, ניו יורק, לאחר שהותקף ברחוב הומה ע"י אלמוני שנמלט

זה מזכיר מדי את מה שקורה בישראל, הסובלת מזה חודשים ארוכים מאינתיפאדת הסכינים:

כוננות משטרתית חסרת תקדים הוכרזה בשכונת קראון הייטס בניו יורק, לאחר אירוע דקירה שהתרחש בלב השכונה הברוקלינאית שרוב תושביה יהודים חרדים.

לייבל בריקמן (25), חב"דניק תושב השכונה, שחגג רק לפני כשבועיים את נישואיו, הותקף שעה שצעד ברחוב ונדקר בגבו ע"י גבר שככל הנראה לבש מסיכה שחורה. האירוע התרחש בצומת סואנת הולכים ושבים - רחוב אמפייר פינת רחוב קינגסטון שבמרכז השכונה. הדוקר נמלט מהמקום.

בריקמן הובהל לבית החולים "קינגס קאונטי", ומצבו הוגדר בינוני.

ע"פ עדות הנדקר, כפי שסיפר רב ביה"ח, אברהם לידר, "לפתע חשתי כאב חד בגב... מהר מאוד הבנתי שנדקרתי". לפני הדקירה, הוא סיפר, לא היו כל חילופי דברים בינו לבין הדוקר. בריקמן כלל לא הבחין בהתקרבותו אליו מאחור. 

קצין ב-NYPD, הממונה על החקירה, מסר כי בסריקות שנערכו בשעות האחרונות לא נמצא החשוד במעשה. הוא סירב להגדיר את האירוע כ'אנטישמי'. "זה עדיין מצריך בדיקה", הוא אמר.

על השאלה - האם העובדה שהותקף יהודי חרדי שניתן לזיהוי בקלות כיהודי באמצעות לבושו, אינה מעידה על אנטישמיות? הקצין סירב להשיב. עם זאת ציין כי לא מדובר בשוד, שכן הנדקר לא נשדד... וכי  בריקמן גם לא התבקש ע"י קבצן לתת לו כסף ודחה אותו, מה שעלול היה לעורר את התקיפה... וכן שאין 'היכרות קודמת' בין התוקף והנדקר.

הקצין ציין, כי האירוע התרחש ליד חנות לפדיון צ'קים - והם בודקים אם אירע שם משהו חריג עם אחד הלקוחות סמוך להתרחשות התקיפה.

הוריו של בריקמן, שעמדו לצאת להשתתף בחתונה משפחתית ברוסיה, ביטלו את הטיסה וסועדים את בנם הפצוע בבית החולים. רופאיו מסרו להם, כי מצבו יציב הגם שהסכין שנתקעה בגבו העליון פילחה גם את חזהו.

לפני כ-4 חודשים שכונת קראון הייטס נסערה לאחר שצעיר, מתנדב בארגון "הצלה", נדקר ע"י אלמוני שלא נלכד עד היום, שעה שרץ לאורך שדרת איסטרן פארקוויי.

רקע: מורה יהודי-אמריקני נדקר בראשו ברחוב הומה בברוקלין

חרדה בקהילה היהודית בניו יורק: האם גל הטרור מישראל הגיע לתפוח הגדול?

לכל הכתבות החדשות


צילומי מסך מטוויטר

הוסף תגובה חדשה