התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

גן עדן לאנטישמים: מי הם אתרי השנאה האנטי-יהודיים הפופולאריים ביותר?
מאת: דוד חריש | פורסם: 19.09.2020 21:12
אם בעבר אתרי שנאה קיצוניים זכו לתעבורה קטנה ברשת, היום הם נמצאים באחוזון העליון של התעבורה העולמית באינטרנט ומתיימרים לספק "חינוך מקיף על יהודים"

'טייקון התקשורת' האנטי יהודי ממישגן, מייק דילאני'טייקון התקשורת' האנטי יהודי ממישגן, מייק דילאני

האינטרנט, כידוע, הוא גן עדן לאנטישמים. אם בעבר אתרי שנאה קיצוניים זכו לתעבורה קטנה ברשת, היום הם נמצאים באחוזון העליון של התעבורה העולמית באינטרנט. רוב האתרים הפופולריים בתחום שנאת היהודים פועלים מארה"ב, אבל כמובן שהם נגישים עבור כל אדם שגולש באינטרנט.

מוסף מיוחד: גזענות יהודית

האתר היהודי-בריטי Jewish News סימן השבוע את שונאי היהודים הפוריים ביותר בעולם שפועלים במרחבי הרשת. 

בראשם - JewWatch.com.

כמעט בכל חיפוש במילה "יהודי" תמצאו הכוונה לאתר, המציג אוסף עצום של מאמרים שמתיימרים להיות "האוסף המחקרי הגדול ביותר באינטרנט של מאמרים על ההיסטוריה הציונית".

תמצאו שם מאמרי המכחישים את השואה, תיאוריות קונספירציה בכיכובם של יהודים, סקציה מיוחדת העוסקת בגזענות יהודית ואלפי מאמרים המנסים להוכיח את "ההשתלטות היהודית" על הבנקאות העולמית ותעשיית הסרטים. בין המאמרים החדשים, הנושא הלוהט הוא התקפות הטרור שהתחוללו השנה בפריז ושבוצעו כמובן ע"י המוסד הישראלי. 

השפעה דמונית מבתי כנסת

המתחרה הגדול של JewWatch.com הוא RealJewNews, אתר אינטרנט עם תכני הווידיאו האנטי-יהודיים הפופולריים ביותר בעולם.

העורך הראשי של האתר הוא כומר נוצרי בשם האח נתנאל קפנר (Nathanael Kapner), המנהל אותו "ללא מטרות רווח" מדנוור שבקולורדו.

במאמר מערכת באתר, ממליץ האח נתנאל לקוראיו ש"אם תחלפו על פני בית כנסת, כדאי שתצטלבו משום שיש שם השפעה דמונית".

במאמר אחר נטען, שבעוד הכלכלה האמריקנית מתנפצת לרסיסים, היהודים ממשיכים לנסוע במכוניות קאדילק ולהתגורר בקהילות הסגורות שלהם.

מאמר נוסף מסביר לגולשים, כי "היהודים מחזיקים בעושר רב ועצום... יש להם עוצמה פוליטית נרחבת ועצומה... הם מנהלים את כלי התקשורת... ומי שמשתלט על שלושת התחומים הללו בעת ובעונה אחת, מחזיק בשליטה על המדינה כולה".  

מזון כשר הוא "זוהמה"

מייק דילאני (Mike Delaney) נחשב ל'טייקון תקשורת' אנטי-יהודי. מעירו Ironwood שבמישיגן, הוא מפעיל רשת של אתרים וערוצי וידיאו, שהפופולאריים שבהם נקראים ProThink ו-Zion Crime Factory, לצד ערוצי יוטיוב רבים, שנושאים שמות כמו Jews Did 9/11. עיקר מאמציו באינטרנט בשנים האחרונות מושקעים בקידום והפצת תיאוריית הקונספירציה שלו בנוגע לאירועי הטרור של 11 בספטמבר 2001 שלטענתו היו "מבצע ישראלי".

אחד הסרטונים הפופולאריים שלו נקרא Missing Links ובו רשת יהודית מבצעת מעשים מרושעים על מנת לשרת את ישראל והיהודים. הוא גם מפרסם עיתון, שבו תמצאו למשל מאמר הטוען שמזון כשר הוא "זוהמה שמטרתה לגנוב כסף מלא-יהודים".

לדבריו, אתריו נותנים את "החינוך המקיף ביותר על יהודים שתמצאו באינטרנט". ערוצי היו טיוב שלו זוכים לאלפי צפיות מדי יום.

פנייה אישית ליו"ר "גוגל"

גורמים יהודיים רבים בארה"ב מתייחסים בחומרה לפופולאריות הגדלה של אתרי שנאה אנטישמיים ורואים בכך תופעה מדאיגה ביותר. אישים יהודיים בכירים סבורים שחברות האינטרנט צריכות לרסן ביטויי שנאה, וברוח זו נעשתה לאחרונה פנייה אישית ליו"ר "גוגל" אריק שמידט, שהבטיח לשקול להכניס לשימוש "בודק איות של ביטויי שנאה".

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה