התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

מכה ניצחת למחרימי ישראל באוניברסיטת קולומביה
מאת: דוד חריש | פורסם: 22.03.2016 10:00
235 מרצים החליטו להגיב על קריאתם של 69 מרצים להחרים את ישראל, וקראו להנהלת האוניברסיטה הניו יורקית היוקרתית להדק את קשריה עם ישראל

הפגנת BDS ״שיגרתית״ באוניברסיטת קולומביה שבניו יורקהפגנת BDS ״שיגרתית״ באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק

235 מרצים מן המניין באוניברסיטת ה-Ivy League היוקרתית קולומביה שבניו יורק החליטו לא לשבת בחיבוק ידיים לאחר ש-69 מרצים מן המניין באוניברסיטה הביעו תמיכה משותפת גלויה בחרם על ישראל - חרם אקדמי וחרם על השקעות של קרן הפנסיה של האוניברסיטה בחברות שסוחרות עם ישראל.

עצומת הנגד-חרמות-על-ישראל, שהוגשה לנשיא האוניברסיטה ולחברי הוועד המנהל, העמידה את המרצים תומכי החרם בצל.

את העצומה יזם פרופסור דיוויד שיצר, לשעבר דיקן בית הספר למשפטים של האוניברסיטה, שהפכה בשנים האחרונות למרכז פעילות של תנועת ה-BDS בניו יורק. בין החתומים על מכתב ההתנגדות לחרם נמצאים 9 דיקנים בהווה ובעבר, 2 חתני פרס נובל וראש עיריית ניו יורק לשעבר דייוויד דיקינס.

בעצומה מודגשת המחוייבות של המרצים החתומים לקשר שבין האוניברסיטה למדינת ישראל: "ישראל היא דמוקרטיה משגשגת. מתקיימות בה בחירות דמוקרטיות, עיתונות חופשית, שלטון החוק, והגנה חזקה על זכויות הפרט של כל האזרחים, כולל הערבים, כמו גם יהודים. ישראל היא ביתם של אוניברסיטאות גדולות, תרבות תוססת וכן סקטור היי-טק חדשני. בהתחשב בערכים ובאינטרסים המשותפים הללו, אוניברסיטה קולומביה מרוויחה מן הקשר עם סגל ישראלי, עם הסטודנטים, המחקר והטכנולוגיה.

"כמו הישראלים", ממשיכה העצומה, "גם אנו מאחלים לפתרון צודק של הסכסוך הישראלי-פלסטיני בדרכי שלום... אין בכוונתנו לומר שאנו מסכימים עם כל מדיניות של ממשלת ישראל, כשם שבישראל קיים טווח רחב של דעות ביחס לדרך הטובה ביותר לדו-קיום בשלום ובביטחון עם שכניהם. עם זאת, לא יהיה זה צודק או מוסרי להגיב על הסכסוך הישראלי-הפלסטיני דרך התנתקות מישראל או מחברות שעושות עסקים עם ישראל. יהיה זה עוול להאשים רק צד אחד בסכסוך הזה, ולא מוסרי לבודד את ישראל בסנקציה מן הסוג הזה, תוך שמירה על קשרים עם מדינות אחרות, אשר בניגוד לישראל אינן דמוקרטיות והרבה פחות מאופקות בשימוש בכוח.

העצומה קוראת לראשי האוניברסיטה לשמר את הקשרים עם ישראל ומביע תמיכה בהשקעות בחברות שעושות עסקים בישראל.

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה