התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

"היהודים הורסים את המדינה", נכתב בפאקס אנטישמי שנפלט ממאות-אלפי מדפסות ברחבי ארה"ב
מאת: דוד חריש | פורסם: 01.04.2016 15:15
האקר חולני ביקש להוכיח כמה קל לפרוץ למדפסות המחוברות לאינטרנט ובאותה הזדמנות לאפשר "חופש ביטוי" לאתר אינטרנט גזעני

הפלייר האנטישמי

מאות-אלפי מדפסות ברחבי ארה"ב המחוברות לרשת האינטרנט, פלטו בימים האחרונים פלייר (בתצלום למעלה) שכותרתו אומרת הכל על כוונות שולחיו: "היהודים הורסים את המדינה באמצעות הגירה המונית ושחיתות... הצטרפו למאבק למען העליונות הלבנה".

אנדרו אורנהיימרחקירה של גורמי אבטחה בחברות גדולות שקיבלו את משלוחי הפאקסים לא התקשה להגיע למקור - אנדרו אורנהיימר (המכונה "ווייב") (בתצלום מימין), האקר מקצועי, שהחתים על הפלייר את אתר האינטרנט הגזעני DailyStormer.com.

מסתבר, כי אורנהיימר פרץ למאות אלפי המדפסות באמצעות תוכנה פשוטה שכתב, באורך 2 שורות קוד. "האינטרנט הוא מקום גדול מאוד" התפאר הגזען, "לא נדרשו הרבה מאמצים למצוא מדפסות חשופות". לתפיסתו, "לא ביצעתי שום פשע והמטרה למענה אני נלחם חשובה מספיק מספיק בכדי שאקח את הסיכון".

כל מה שרצה, לדבריו, היה להוכיח כמה פשוט לפרוץ למיליוני מדפסות, וכמה הרשתות האינטרנטיות אינן מאובטחות ברמה הבסיסית ביותר. על הדרך, הוא הסביר שהוא רוצה להביע תמיכה בחופש הביטוי, גם של אתרים שעוסקים בנושאים קיצוניים כמו "עליונות הלבנים". בעבר, אורנהיימר היה חלק מקבוצה שחשפה פרטים של לקוחות תאגיד הטלפונים הענק AT&T.

לדבריו, הוא פנה למישהו בצ'אט של ה-DailyStormer, וקיבל ממנו חומרים מהם יצר את המסמך האנטישמי.

את 'ההישג' הגדול ביותר זוקף ההאקר האנטישמי לעובדה שפרץ לאלפי מדפסות באוניברסיטאות אמריקניות, ביניהן מוכרות וגדולות כמו פרינסטון, ייל וברקלי.

DailyStormer הוא אתר מציק הנמצא זה מכבר על הכוונות של הליגה היהודית נגד השמצה, אולם לא הוא יזם את משלוח הפלייר. לו יש דרכים משלו להפיץ אנטישמיות. בקטיגוריה המובילה באתר, למשל, הקרויה "הבעיה היהודית", מופיעים השבוע כתבות שכותרותיהן: "יהודים ישראלים עזרו לפרוץ לאייפון של המחבל"... "וונדר וומן היא יהודייה"... "יהודים ישראלים עוזרים לפלישה לאירופה" (בליווי קריקטורה אנטישמית).

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה