התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

נלחמים באנטישמיות

החרפה בפשעי שנאה נגד יהודים בשכונות חרדיות בניו יורק (וידאו)
מאת: הילה שחר, ניו יורק | פורסם: 13.05.2016 16:47
צעירים אפרו-אמריקנים נעצרו באשמת הצתת אוטובוס של בית ספר יהודי, ובמשטרת ניו יורק מגבירים את האבטחה בשכונות יהודיות

 

'הקורבנות' הפעם היו 2 אוטובוסים ששייכים לבית ספר יהודי-אורתודוקסי לבנות בשכונה החרדית קראון הייטס שבברוקלין, ניו יורק. בתוך 3 ימים הוצתו כלי הרכב. בפעם השנייה, בשעות אחה"צ המאוחרות, לכדו מצלמות אבטחה את מחוללי הואנדליזם 'על חם': 5 נערים ממוצא אפרו-אמריקני, שניים בני 14, אחד בן 12, ושניים בני 11,  כולם תושבי ברוקלין, שזוהו ונעצרו בזה אחר זה במהלך השבוע והואשמו בהצתה ובפשע שנאה.

האוטובוסים שהוצתו חנו מחוץ ל"אקדמיית בנות חומש" ואיש לא נמצא בהם שעה שעלו בלהבות.

במשטרת ניו יורק הודו השבוע שמקרי פשעי השנאה הנחקרים בחודשים האחרונים עולה על מספרים מוכרים ו'רגילים'.

קצין בכיר ב-NYPD אמר: "האווירה באזורים שבהם מתגוררת אוכלוסייה יהודית חמה מאוד כרגע. אנחנו רואים מתיחות בייחוד באיזורים שבהם חיים יחד שחורים ויהודים. אנחנו נגדיל את הכיסוי המשטרתי וקוראים גם לאנשי הקהילה להגביר עירנות וזהירות".

הקצין התייחס גם ל-2 מיקרי דקירה שהתרחשו בקראון הייטס בחודשים האחרונים.

בפברואר האחרון נדקר לייבל בריקמן (25)חב"דניק תושב השכונה, ונפצע באורח בינוני, ע"י דבר ממוצא אפרו-אמריקאי שהצליח להימלט מהזירה - ולא נתפס עד היום (בתצלום למעלה: מפונה לבית החולים).

בסוף השנה שעברה נדקר בגבו דוד כץ (34) ע"י גבר שחור מתנדב של ארגון "הצלה", כשצעד בשדרה הומה. הוא נפצע באורח בינוני. גם תוקף זה לא נמצא עד היום.

הוסיפו לכך השלכת בקבוק תבערה על "פטרול תפילין" של חב"ד במנהטן, ואבנים שהתגלו כפקקי בקבוקים ש'נורו' ממסגד לעבר צעירה חרדית בברוקלין - סיבה לדאגה בקהילה.

קצת היסטוריה: המתיחות בין יהודים ואפרו-אמריקנים בברוקלין אינה חדשה, ושורשיה עוד בשנות ה-70 וה-80 של המאה שעברה כאשר שחורים האשימו יהודים בהשתלטות על השכונה ודחיקתם החוצה ממנה. ב-1991 פרצו מהומות אלימות שהובילו אפרו-אמריקנים נגד יהודים.

צפו באירוע ההצתה בברוקלין:

 

{C}{C}

Youths set fire to Jewish Yeshiva school bus
לכל הכתבות החדשות

צילום מסך ווידאו: collivedotcom / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה