התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

על השולחן

לחיים! גידול ביצוא יין ישראלי לארצות הברית
שרות ILUSA | פורסם: 23.06.2013 06:45
היין הישראלי זוכה לפופולאריות הולכת וגדלה בארה"ב, והייננים רוצים לצאת מ'גטו' היינות הכשרים. קהל מקצועי ב-City Winery בניו יורק טעם את תוצרת כרמי ישראל

לחיים! גידול ביצוא יין ישראלי לארצות הברית

55% מיצור היין הישראלי מגיע לארצות הברית ויותר ויותר אוהבי יין מכירים באיכותו, בעיקר ישראלים-אמריקנים ויהודים. אבל והמטרה של יצרני היין הישראלים היא להרחיב את חשיפתו גם אל מחוץ למדפי היין הכשר.

פרטים אלו נמסרו ע"י הנספחת המסחרית של ישראל בניו יורק, נילי שלו, שערכה בשיתוף עם "מכון היצוא הישראלי", אירוע טעימות יין לקהל מקצועי ב-City Winery בהשתתפות 14 יקבים מישראל.

במרכז האירוע נערך סמינר תחת הכותרת "10 דברים שלא ידעת על יין ישראלי", שבו גורו היין John Wesson שוחח עם אלכס ארוני, מבעלי "יקבי דלתון" על ייחודו של היין הישראלי.

מדברי המשתתפים עלה, כי יצוא היין הישראלי בארה"ב גדל בהתמדה - הן מיקבים גדולים והן מיקבי בוטיק; וכך גם הפופולאריות שלו. היקבים הישראלים עובדים על מכירת תוצרתם כיין איכותי במחיר אטרקטיבי.

היקבים שלקחו חלק באירוע היו: ברקן, כרמל, דלתון, גליל, גולן, גבעות, חברות, רקנאטי, סגל, טפרברג, קסטל, פלאם, עמק האלה וצורעה.

המידע באדיבות מינהל סחר החוץ במשרד הכלכלה

 

המטרה הבאה של Amazon: לחסל את הסופרמרקטים... לאחר שניסוי שנערך בסיאטל הצליח, ענק המכירות האינטרנטי "אמזון" יציע בשנה הקרובה שנקנה אצלו גם את מוצרי המזון, שיגיעו לביתנו באותו יום.מהפכת הצריכה הבאה

 

לעמוד הראשי

צילומים: freedigitalphotos.net
 

הוסף תגובה חדשה