התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

על השולחן

אין משיחין
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 09.10.2013 22:18
מסעדה טרנדית בברוקלין אוסרת על לקוחותיה לשוחח בזמן הסעודה (בת 4 מנות), על מנת לעודד חוויית אכילה "מדיטטיבית". הבעלים: "הדממה מדברת בעד עצמה"

מסעדת קונספט בניו יורק

מסעדות קונספט הן לא עניין חדש, בטח לא בעיר כמו ניו יורק, אבל הנה "שטיק" חדש שצץ בברוקלין ובהחלט מושך הרבה תשומת לב: מסעדה דוממת. כלומר, המסעדה עצמה שוקקת חיים, אך הלקוחות מתבקשים לשמור על דממה בזמן הסעודה.

ארוחה בת 4 מנות המוגשת במסעדה, הנקראת בפשטות Eat וממוקמת בשכונה הטרנדית גרינפוינט, עולה לסועדים 40 דולר לראש ומציעה בתמורה לא רק מזון – אלא גם חוויה שקטה ויוצאת דופן. השף הראשי, ניקולס נאומן, סיפר שקיבל את ההשראה לסעודה השקטה מחוויותיו בהודו – שם צפה בנזירים בודהיסטים עת אכלו את ארוחות הבוקר שלהם מבלי להוציא מילה.

"זו בסך הכל הזדמנות ליהנות מאוכל בצורה שלא הייתה מתאפשרת בנסיבות אחרות", ניסה להסביר. הוא הוסיף כי רעש הרקע, של הצלחות והסכו"ם ועבודתם של הטבחים במטבח – רק מוסיף לחוויה הייחודית: "יש אנרגיה כל כך חזקה בחדר".

אין ספק שמי שמגיע לחוות את הארוחה השקטה, יודע בדיוק למה הוא נכנס. לא נראה שהלקוחות מתקשים לשמור על השתיקה ויש גם כאלה שהולכים רחוק יותר: אחד יצא לרגע מהמסעדה כדי להתעטש (!), בזמן שזוג שסעד במקום התעקש להמשיך לתקשר באמצעות פרצופים ושלל הבעות פנים. ללא מלים.

"זה קצת כמו מדיטציה", הסביר הבעלים ג'ורדון קולון, "הדממה מדברת בעד עצמה".  

איפה הכי טוב לחיות בארה"ב? נחשו

עוד סיפורים בעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

לעמוד הראשי

צילום מסך: יוטיוב/Darbar Grill

הוסף תגובה חדשה