התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

על השולחן

טעימה ראשונה: הקוטג' האמריקני של "תנובה"
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 10.08.2016 13:30
הגבינה הישראלית הפופולארית, שהחלה לצוץ בסופרמרקטים בחוף המזרחי של ארצות הברית, מזכירה משהו מהטעם הישראלי... בתוספת חומרים משמרים

הקוטג' הישראלי המפורסם של "תנובה" הגיע לאמריקה, והחל מהשבוע הוא יצוץ על מדפי מוצרי החלב בסופרמרקטים בארצות הברית. בשלב ראשון בחוף המזרחי בלבד, כשהמבחן האולטימטיבי כיצד יתקבל המוצר החדש יהיה בניו יורק.

מבחוץ - זה לא דומה לקוטג' האהוב שהישראלים מכירים. בארה"ב יקראו לו קוטג' MUUNA.

וגם לא מבפנים - שלא כמו הקוטג' הישראלי המקורי, לאחיו האמריקני הוספו חומרים משמרים כדי לאפשר לו חיי מדף של 50 ימים.

כמובן שקוטג' MUUNA אינו מיוצר בישראל אלא במחלבה במיניסוטה. והוא גם אינו כשר, למרות שתנובה - בבעלות סינית - מתכננת ליצור גם קוטג' אמריקני כשר.

פרי בתחתית

מדעני המזון של תנובה עובדים על הפרויקט מזה כשנתיים, כשהאתגר הגדול היה להתאים את הטעם הייחודי של הקוטג' הישראלי לשוק האמריקני.

התוצאה: קוטג’ עם 4% שומן או 2% שומן; ובנוסף סדרה של קוטג' 2% שומן עם פרי בתחתית - האפשרויות הן: תות, אננס, אוכמניות, אפרסק ומנגו).

הגביע מוצע ב-2 גדלים: 150 גרם ו-450 גרם.

המחיר הממוצע לצרכן של גביע קטן עומד על כ-1.5 דולר.

בטעימה ראשונה - קוטג' MUNNA אכן דומה מאוד לקוטג' הישראלי. בלי ספק, בתנובה, אחת מיצרני הקוטג' הגדולים בעולם, יודעים לעשות גבינת קוטג'. אבל לא נראה שישראלים יידלקו על אופציית הפירות, ואחרים יהיו מודאגים מהחומרים המשמרים.

ברמה הכלכלית - תנובה מתנפלת על שוק שמוערך בכ-1.2 מיליארד דולר בשנה. כמעט כל בית אב שני בארה"ב צורך קוטג' בקביעות, ואת רוב הכסף גורף ענק המזון KRAFT.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה