התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

על השולחן

בירה – מהי המגמה החדשה ששולטת בשוק הבירה בארץ כיום?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 15.02.2018 12:27
ישראלים מאמריקה שמבקרים בישראל מגלים ששוק הבירה השתנה בארץ הקודש.. בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה ונרחבת בפאבים ובמסעדות הישראליות

ישראלים מאמריקה שמבקרים בישראל מגלים ששוק הבירה השתנה בארץ הקודש.. בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה ונרחבת בפאבים ובמסעדות הישראליות. לצד בירות זרות או בירות מקומיות של חברות גדולות, אנחנו יכולים למצוא בירות של חברות קטנות, בירות בוטיקים אשר תופסות מקום מכובד בתפריטים השונים.

השינוי בעולם של הבירות הישראלי החל משנות התשעים, עם כניסתן של בירות זרות חדשות, במהלך הזמן, החלו יצרנים מקומיים להקים מבשלות בירה אשר יצרו בירות בטעמים שונים, חלקם כאלו שהושפעו מבירות מקומיות אחרות, אחרות הושפעו מבירות זרות, ומלבדן נכנסו גם בירות בוטיק בטעמים ייחודים אשר המבשלות היו הראשונים והיחידים לייצר.

חשוב לומר, לא מעט מאותן מבשלות בירה קטנות אינן מתבססות אך ורק על ייצור והפצת בירה לפאבים, מסעדות, סופרמרקטים ומקומות אחרים, אלא הן כוללות גם מרכזי אירוח בו ניתן ללמד על תהליך הייצור ולראות כיצד הוא מתרחש. כך יכולים לבוא למקום משפחות, מטיילים ואחרים וליהנות ממה שיש למקום להציע.

כאמור, אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של מקומות בהם יש היום מבשלות בירה, בין אם מדובר במבשלות קטנות אשר אפילו אינן משווקות את המוצרים שלהן, בוודאי לא באופן נרחב, ובין אם מדובר במבשלות בירה גדולות יותר אז משווקות את הבירות שלהן למגוון רחב של מקומות.

כאן כמובן טמונה אחת הדילמות הגדולות של אותן מבשלות, הרי כשמבשלה משפחתית או מבשלה של חברים הופכת להיות גדולה עם הזמן, היא עלולה לאבד את הייחוד שלה, וגרוע מכך, היא עלולה למצוא את עצמה במצב שבו עליה לפעול כמו חברה גדולה בשביל להצליח ולשרוד בשוק, ואז הצרכן עלול לתהות מדוע משתלם לו לקנות בירה כזו ולא בירה אחרת.

כיצד ניתן למצוא מבשלות בירות?

מי שמעוניין למצוא היום מבשלות בירות קטנות או בינוניות, בין אם זה לצורך רכישה של בירות חדשות וטעימתן, ובין אם זה בשביל להגיע לביקור במקום ולראות כיצד מכינים את הבירה, יכול למצוא מגוון רחב של מבשלות, כמעט בכל רחבי הארץ.

ניתן למצוא מבשלות כאלה בגליל, בנגב, יהודה ושומרון וכמובן במרכז הארץ. היתרון של אותן מבשלות שהן לא צריכות הרבה בשביל לפעול, ואנחנו יכולים לראות כיצד אנשים שעוסקים במקצועות אחרים או עסקו קודם לכן במקצועות אחרים, עוסקים בכך. חלקם עושים זאת על מנת ליהנות מהחוויה ואחרים מסיבות אחרות.

חשוב להדגיש, עם הזמן אותן מבשלות רק מתפתחות כל הזמן, יותר ויותר בירות חדשות נכנסות לתחום, יש יותר השפעות זרות ויותר השפעות מקומיות אחרות. אנחנו יכולים לראות שימוש נרחב במגוון של חומרים ואמצעים שפעם לא היה נהוג לעשות בהם שימוש לצורך בישול והכנה של בירה. מן הסתם, זה מגדיל את ההיצע והופך את תרבות האלכוהול בכלל ותרבות הבירה בישראל להרבה יותר מיוחדת ומגוונת ממה שהיתה אי פעם.

 

הוסף תגובה חדשה