התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

על השולחן

עוגת שוקולד ללא גלוטן - איך זה אפשרי?
מערכת ILUSA | פורסם: 30.03.2018 07:41
רגישות למזון הפכה להיות נפוצה במיוחד ברחבי העולם, ואף בקרב ישראלים בארה"ב. אך כיום אפשר למצוא גם עוגות נפלאות שאינן מכילות גלוטן, או להכינן לבד...

בעבר, כאשר היינו מדברים על עוגת שוקולד, היה ברור לכולם על מה אנחנו מדברים, היה ברור לכולם, איך נראית עוגה כזו, ממה היא עשויה, היה ברור לכולם גם מה הטעם שלה. הרי מי לא הכיר שוקולד ומי לא אהב לאכול עוגת שוקולד.

אך כמו הרבה דברים בחיים, ובפרט בתחום המזון, גם כאן אנחנו יכולים למצוא שינויים ייחודים אשר משנים במובן מסוים את המושג עוגת שוקולד. השינויים נוצרו כתוצאה מצרכים של קבוצות שונות מסיבות מגוונות.

כך למשל אנחנו יכולים למצוא היום עוגת שוקולד ללא גלוטן. הרעיון הוא פשוט, מדובר על עוגה שאיננה בה את אותו חלבון שנמצא בדגנים, שעורה ומרכיבים אחרים, חלבון אשר חולי צליאק לא יכולים לצרוך אותו שכן זה יכול לסכן את בריאותם, ועל כן במקומו יש תחליפים שונים שנועדו להחליף אותו.

מלבד עוגת שוקולד ללא גלוטן, אנחנו יכולים למצוא עוד דוגמא לעוגת שוקולד שהיא איננה רגילה, לא דומה למה שהכרנו בעבר, עוגת שוקולד טבעונית. רבים תוהים איך זה אפשר שעוגה כזו תהיה טבעונית, קרי ללא ביצים או חלב. גם כאן מדובר על תחליפים, בין אם חלב סויה, טחינה, חמאת בוטנים, תמרים או שוקולד נטול חלב.

גם במקרה של עוגת שוקולד ללא גלוטן וגם עוגת שוקולד טבעונית, או מקרים אחרים דומים בהם עוגת שוקולד היא איננה מה שאנחנו מכירים במבנה הקלאסי שלה, למשל עוגת שוקולד ללא סוכר אשר מיועדת למי שאיננו יכול או רוצה לצרוך סוכר, הן עוגות שנמכרות בשלל מקומות כיום, החל מבתי קפה, מסעדות, סופרמרקטים, קונדיטוריות, וכמובן שישנם לא מעט מתכונים לאפיית עוגה כזו בבית.

כיצד אנחנו מכינים עוגה ללא גלוטן ומה אנחנו יכולים לשים בה?

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של תחליפים שיאפשרו לנו לאפות עוגת שוקולד ללא גלוטן. באופן טבעי, על מנת שנוכל ליהנות מעוגה זו מבלי לסכן את עצמנו או חולי צליאק, אנחנו צריכים לוודא שהחומרים בהם אנחנו משתמשים אין את החומר המסוכן.

בין היתר, אנחנו יכולים למצוא תחליפים בדמות ביצים, שימוש בשומן ומים, גרגרי סוכר גסים, קסנטן, כמו כן אפשר למצוא היום קמח ללא גלוטן. עם זאת חשוב לשים לב לכמות ואם לא רוצים להשתמש בקמח מסוג זה, הרי שאנחנו יכולים להשתמש בקקאו, קוקוס, פרג וכן בחומרים אחרים.

חשוב מאוד לבחון את אופי האפייה ואת החומר איתו משתמשים, על מנת לדעת עד כמה פריך יצא המאפה בסופו של דבר. סביר להניח שהוא לא יצא דומה אחד לאחד לעוגת שוקולד רגילה אותה מכינים עם קמח רגיל, בין היתר, ייתכן מאוד שהעוגה תתייבש יותר מהר, ולכן יש להוסיף תוספות שונות שכוללות נוזלים ושומן, על מנת שהיא לא תתייבש ולא תתיישן במהרה.


 

הוסף תגובה חדשה