התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

פוטרתם מעבודתכם או עומדים לפטר אתכם בישראל? דעו את זכויותיכם…
מאת: א. שומר ושות', משרד עורכי-דין | פורסם: 22.11.2017 13:07
ישראלים שחיים באמריקה וחוזרים לארץ מרילוקיישן אינם מודעים, לעתים, לזכויותיהם כעובדים, ובמיוחד במקרה של פיטורין. משרד א. שומר מזכיר לנו חוק חשוב

לא קל בישראל לשמור על מקום העבודה, במיוחד בתחומי ההייטק ובתחומים נוספים, עובדים טריים שזה עתה יצאו מהאוניברסיטאות ומעוניינים לצבור ניסיון תעסוקתי מחליפים את העובדים הוותיקים. גם ברשתות הגדולות, כרשתות הלבוש, הפארם והמזון המהיר קיימת תחלופה גבוהה. אך, חשוב לדעת, לפני ששולחים אתכם הביתה עם מכתב וקופסה המכילה את חפציכם האישיים, המעסיק חייב על פי חוק לתת לכם הסבר מפורט לסיבת הפיטורין, ולאפשר לכם להגן על עצמכם. הכירו את ה"שימוע לפני פיטורין".

מה הוא הליך שימוע?

השימוע הוא הליך אשר נערך על ידי המעסיק טרם ההחלטה על פיטורי העובד. טרם תחילת ההליך על המעסיק לשלוח לעובד הודעה בה הוא מסביר מה הן הסיבות אשר בגינן פיטורי העובד עומדים על הפרק.

הודעה זאת היא בעלת חשיבות מכרעת בהליך השימוע, שכן רק באמצעות ידע העובד להתכונן ולהכין הסבריו בדבר טענות המעסיק כלפיו. על המעסיק למסור לעובד הודעה זאת תוך זמן סביר טרם דיון השימוע, זאת על מנת שלעובד יהיה זמן מספיק על מנת להתכונן ולנמק תשובותיו בדבר הסיבות לרצון המעסיק לפטרו. ראוי לציין, העובד רשאי להסתייע בזמן השימוע בעורך דין מטעמו.

עם תחילת דיון השימוע, המעסיק ישמיע בפני העובד את סיבותיו מדוע רצונו בפיטוריו. לאחר שמיעת טענות המעסיק, תינתן לעובד הזכות להשמיע דבריו ולהסביר מדוע אין לפטרו.

על פי הפסיקה, על המעביד חלה החובה לקיים את הליך השימוע באוזן קשבת, בלב שלם ונפש חפצה. אחרת, יתכן והשימוע יחשב כנערך למראית עיין בלבד כאשר תוצאותיו ידועות מראש. ובמילים אחרות, פיקטיבי. במצב דברים שכזה תתכן ותקום לעובד עילת תביעה, היות ופיטוריו נעשו שלא כדין.

במהלך השימוע על המעסיק לערוך פרוטוקול (או תיעוד השיחה בדרך אחרת) בו יפרט את דברי שני הצדדים וטענותיהם.  המעסיק ידון וישקול את כל טענות העובד שלא בנוכחותו. ההחלטה בעניין פיטורי או אי פיטורי העובד תימסר לו במועד מאוחר יותר.

מה הן תוצאות השימוע?

לאחר השימוע, יימסר לעובד מכתב החלטה מנומק בו יסביר המעסיק האם טענות העובד התקבלו ומה החלטת המעסיק בדבר פיטורי העובד.

כיצד בית המשפט מתייחס לשימוע שלא בוצע כהלכה?

במקרה בו לא נערך לעובד שימוע או נערך שימוע, אך נפלו בו פגמים מהותיים. תקום לעובד עילת תביעה בגין פיטורים שלא כדין. פיצויים אלו יכללו את הנזק שנגרם לעובד ואת הפגיעה בהשתכרותו בשל הפיטורים שלא כדין. פיצויים אלו יכולים אף להגיע לסכום בשווי של 5 משכורות העובד, תלוי במשך תקופת עבודת העובד ובחומרת הפגמים שנפלו בפיטוריו ובהליך השימוע.

יחד עם זאת, כל מקרה שונה מקדמו ויש לבצע בחינה מדוקדקת של כל שלב בהתרחשות בין הצדדים. לכן, בשלב זה יהיה מומלץ ונכון לפנות לעורך דין אשר יבדוק טענותיכם וכיצד הם מתיישבים עם הפסיקה והחוק העדכניים.

נשמח לעמוד לעזרתכם בכל שאלה ובעיה.

המאמר נכתב על ידי: א. שומר ושות', משרד עורכי-דין.

 

נייד: 054-5575050

דוא"ל: [email protected]

 

מידע זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, הוא אינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. מאמר זה מופנה לנשים וגברים כאחד ונכתב בלשון זכר רק לשם הנוחות.

 

הוסף תגובה חדשה