התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

היזם הישראלי-אמריקני הצעיר המבטיח ביותר בעולם
מאת: נצח שלמון | פורסם: 08.02.2013 10:30
הכירו את עמית אבנר (26), שנבחר לאחד מ-30 היזמים הצעירים המבטיחים בעולם. חברת הסטארט-אפ שהקים Taykey, פיתחה טכנולוגיה לזיהוי טרנדים באינטרנט

עמית אבנר

עמית אבנר, בן ה-26 (בתצלום), פתח היום את עיניו לגלות שהמשך התקדמות העולם יושבת על כתפיו. המגזין והאתר  Under30CEO.com בחר בו כאחד מ-30 היזמים הצעירים המבטיחים בעולם - רשימה הכוללת, בין היתר, ענקי אינטרנט כמו מנכ"ל "פייסבוק" מארק צוקרברג (28), מנהלי "אינסטגרם" קווין סיסטרום ומייק קריגר (29 ו-26 בהתאמה), מנכ"ל "טאמבלר" דיוויד קארפ (26) ואחרים. 

ככל הידוע, הוא הישראלי הראשון המופיע ברשימה היוקרתית, שמפורסמת מדי שנה.

מי שמכיר את אבנר לא מתפלא. הצעיר הישראלי-אמריקני שחי בניו יורק, החל את דרכו בעולם הפיתוח בגיל מוקדם  מאוד - גיל 10. בגיל 14 כבר הקים מנוע חיפוש - WittySearch, וזכה להתייחסות כאל מהנדס מחשבים מן השורה. בגיל 18 כבר הוכר כ'גאון' לאחר שהקים פלטפורמה חברתית לפתקים -bWitty.

בנוסף לחברות שהקים, עבד עמית - תוך כדי לימודיו בחטיבת הביניים ובתיכון - כמהנדס תוכנה במגוון סטארטאפים שונים, וגם בצבא שירת בתחום המחשבים ועסק במחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשות.

בהיותו בן 23 כבר סומן עמית על ידי המגזין הישראלי "דה מרקר" לאחד מ- Top 40 under 40, שיש לשים אליהם לב.

ואכן, ב-2009 ייסד - יחד עם עומר דרור ואיתי בירנבוים - את Taykey, שפיתחה טכנולוגיה לזיהוי טרנדים באינטרנט המשפרים את ביצועי הפרסומות. החברה התחילה בישראל והתרחבה במהירות למשרדים בניו יורק.

חברות ענק התעניינו ב-Taykey מהתחלה, וכיום - 3 שנים אחרי שהמיזם נהגה, החברה תומכת בפלטפורמות הפרסום של "גוגל", "פייסבוק" ו"טוויטר". עמית מכהן גם כמנכ"ל החברה גם כמנהל המוצר ובמקביל עוסק בפיתוח העסקי.

עד היום גייס אבנר לחברה שלו 12 מיליון דולר מקרנות הון סיכון מוכרות, בהן "מאגמה" ו-Softbank Capital. את 2012 היא סיימה עם הכנסות של עשרות מיליוני דולרים.

בראיון שנתן לאתר המחשבים Newsgeek הוא שרטט את מטרותיו: "טייקי היא לא חברה של 100 מיליון $, אלא של מיליארד דולר, משום הטכנולוגיה שלנו טובה בלחזות טרנדים הרבה לפני ששאר הרשת רואה אותם".

מלבד אבנר, מופיעים השנה ברשימה עוד כמה שמות חדשים של צעירים מבריקים ומבטיחים, בהם: מאט מולנווג (29), האיש שמאחורי פלטפורמת הבלוגים "וורדפרס", ג'סיקה סקורפיו (25), מנכ"לית חברת GetAround, שעוסקת בשיתוף כלי רכב לנסיעות, ו-יונאס פאלק (28), מנכ"ל OrganicLife, חברה שמתמחה בהכנת מזון אורגני ובריא לבתי ספר. לרשימה המלאה.

לכל חדשות השעה האחרונה

לעמוד הראשי

הסטארט-אפ הישראלי-אמריקני Houzz גייס (עוד) 35 מיליון $

מתחילים שנת עסקים: 10 שיתופי פעולה עסקיים ישראלים-אמריקניים חדשים

העתיד של גוגל על הגב של ליאור רון

 

צילום: .taykey.com

הוסף תגובה חדשה