התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

בקרוב במכונית שלכם: אפליקציה ישראלית שתמנע תאונות
מאת: נצח שלמון | פורסם: 11.04.2013 21:13
10 מיליון $ תוך קצת יותר משנה תמורת אפליקציית סמרטפוֹן? לא רע, ואנחנו נקבל את iOnRoad בתוך המכוניות החדשות שלנו. הרעיון: לזהוֹת כלי רכב שקרובים מדי

iOnRoad.png

קונצרן הניווט האמריקני Harman רכש השבוע את חברת הסטארט-אפ הישראלית iOnRoad, שפיתחה אפליקציה שאמורה למנוע תאונות דרכים. זאת למרות תביעה שמתבררת בימים אלה בבית משפט בניו יורק, שבה טוענת חברת mobileye שהישראלים השתמשו בפטנטים רשומים שלה ומציגים את האפליקציה בצורה המחקה מוצר דומה של mobileye. החברה התובעת גם טוענת שהישראלים בחרו בשם הדומה מדי לשם החברה שלהם.

אמנם לא מדובר באקזיט ענק (ההערכה היא שהמכירה מסתכמת בכ-10 מיליון $), אבל כמו שצוטט אלון עצמון, מנכ"ל החברה ואחד משני היזמים, "כולם מבסוטים מהעסקה - המשקיעים, העובדים והיזמים". בסך הכל עבדו בחברה 6 עובדים, שיישארו לעבוד תחת ההנהלה החדשה. עצמון עצמו יכהן כסגן נשיא לפיתוח עסקי בחברה האמריקנית.

חברת iOnRoad הוקמה ב-2011 על-ידי אלון ודן עצמון. הפטנט שפיתחה משתמש במצלמה הקדמית של הסמארטפון ובטכנולוגיה הקרויה Augmented Reality, כדי לזהוֹת כלי רכב שקרובים מדי למשתמש הנוהג - ומתריעה על כך באמצעות צפצוף. האפליקציה גם מאפשרת לזהות את גבולות הכביש ואת השוליים וכך לשמור על הנהג פן יסטה מהכביש.

האפליקציה מנתחת בזמן אמת את כל מה שמתרחש במסלול הנסיעה שלכם ותתריע גם אם הרכב שלכם יתקרב במהירות גבוהה מדי אל הרכב שלפניכם. והבונוס: האפליקציה מסוגלת להקריא הודעות טקסט או אי מיילים שמתקבלים תוך כדי נהיגה. חס וחלילה, היתה תאונה? IOnRoad מקליטה ושומרת את 30 השניות האחרונות של הנסיעה.

יצרניות כלי רכב - ובראשן מרצדס, BMW ואאודי -, כבר משתמשים במערכות של Harman, המופעלות בכ-15 מיליון כלי רכב בעולם - והיא מתכוונת להפעיל את אפליקציית iOnRoad כך שתעבוד עם המצלמות הקדמיות שכבר מותקנות בחלק מכלי הרכב ויותקנו יותר ויותר בעתיד, לצורך ניווט וחנייה.

תראו איך זה עובד:

 

 

בן 17 מכר אפליקציה ל-Yahoo ב-30 מיליון $

הסטארט-אפ הישראלי-אמריקני Wix הולך לנאסד"ק

עוד כתבות במדור "היי טק"

לעמוד הראשי

 

צילום מסך ווידאו: talkandroid / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה