התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

נספח צה"ל לשעבר בארה"ב חוזר עם סטארט-אפים ישראלים
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 24.04.2013 06:57
בית משפט בישראל ביטל תקופת צינון הנדרשת בחוק, לאחר שאלוף (מיל') גד שמני שיכנע את השופטים שאינו מתכוון להשתמש בקשרים שרכש בתקופת כהונתו בוושינגטון

האלוף גדי שמני

בספטמבר האחרון סיים האלוף גדי שמני (54) (בתצלום למעלה) שלוש שנות כהונה כנספח צה"ל בארה"ב. בנסיבות אחרות הוא עשוי היה למצוא עצמו בתפקיד הרמטכ"ל, אלא שהוא החליט לצאת מהמירוץ ולפרוש מצה"ל אחרי 35 שנים. תכניותיו היו בלתי ידועות.

עד השבוע כאשר בית משפט בישראל נענה לבקשתו לקצר את תקופת הצינון הנדרשת מעובדי ציבור, ולאפשר לו לפעול בארה"ב לקידום סטארט-אפים ישראלים המבקשים לפרוץ לאמריקה.

אם היתה מופעלת תקופת הצינון הקבועה בחוק, מי שהיה מזכירם הצבאי של ראשי הממשלה שרון ואולמרט ואלוף פיקוד המרכז, לא יכול היה להתחיל לעבוד לפני יולי 2015.

שמני סיפר לבית המשפט, כי הוא מתכוון לעסוק בפיתוח עסקי של סטארט-אפים ישראלים בשוק האמריקני ובהשגת מימונים שיאפשרו להם לפרוץ מישראל. במקביל, הוא גילה כי נקשר לקבוצה אמריקנית שמעוניינת ליזום ולהשקיע ביצירת פתרונות לחיסכון בחשמל ברשות הפלשתינית ובירדן.

בית המשפט השתכנע, שכוונותיו של שמני אינם נוגעים לעניינים בטחוניים ואינם כרוכים במגע עם גורמי שלטון או אחרים שהיה קשור איתם במסגרת תפקידו כנספח צה"ל בוושינגטון. והשופטים גם האמינו לו שלא היה לו קשר עם החברות שהוא עומד לייצג בארה"ב בתפקידו הצבאי-הדיפלומטי.

שמני פירט בבקשתו לביטול תקופת הצינון, כי הוא מתכוון לעזור ולייעץ לחברות "השייכות לאנשים צעירים עם רעיונות נפלאים", חברות שעוסקות בפיתוחים שקשורים לעולם האינטרנט, לרשתות חברתיות, אפליקציות לטלפונים חכמים ורעיונות חדשניים בתחום האנרגיה הירוקה - ולנסות לחבר יזמים ישראלים עם משקיעים אמריקניים.

עוד כתבות במוסף "היי טק":

בקרוב במכונית שלכם: אפליקציה ישראלית שתמנע תאונות

 

מדענית ישראלית-אמריקנית זכתה ב"פרס נובל של המחשוּב"

 

המדען הישראלי-אמריקני הסקסי ביותר

 

לעמוד הראשי

 

צילום: DoD photo by Mass Communication Specialist 1st Class Chad J. McNeeley/Released/www.jcs.mil , cropped and roatated by MathKnight / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה