התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - הייטק

בקרוב: הקלות בשימוש בטלפונים חכמים בטיסות
מאת: נצח שלמון | פורסם: 24.09.2013 20:20
לאחר שלא נמצאו ראיות ממשיות לטענה שהפעלת מכשירי אלקטרוניקה ניידים עלולה לשבש ציוד ניווט וותקשורתשל מטוסים, יפסיקו להציק לנו בהמראות ובנחיתות

מטוסים וסלולאריים - חוקים חדשים

כולנו מכירים את ההודעה המלווה כל המראה ונחיתה של מטוס - נא לכבות את כל המכשור האלקטרוני. וכולנו שואלים תמיד את עצמנו, האם באמת כיבוי הסלולרי הקטן שלנו הכרחי לבטיחות של בואינג ענק.

כפי שנבדק שוב ושוב, אכן לא נמצאו ראיות ממשיות לטענה שהפעלת מכשירי אלקטרוניקה ניידים עלולים לשבש ציוד ניווט של מטוסים ותקשורת עם מגדלי פיקוח.

בעקבות פניות אליה, רשות התעופה הפדראלית האמריקאית (FAA) בחנה מחדש את מיגבלות השימוש בטלפונים סלולאריים במטוסים, והשבוע יוצאת מוושינגטון בשורה על שינוי מרבית האיסורים על שימוש במכשירי אלקטרוניקה ניידים בזמן המראות ונחיתות של מטוסים, שצפוי לקבל תוקף כבר מתחילת 2014.

ה-FAA מתכוון להתיר שימוש במכשירים, למעט תקשורת Wi-Fi ומישלוח הודעות טקסט, ולהרשות  להשתמש בטלפון סלולרי ב"מצב טיסה" (Flight Mode).

"מצב טיסה" (במקור Offline Mode) הוא כינוי שדבק באפשרות לכבות את כל משדרי האותות השונים הנמצאים בטלפון סלולרי או כל מכשיר נייד אחר. אפשרות זו נועדה לאפשר שימוש במכשירים הללו במקומות בהם המשדרים עלולים להוות סכנה, כגון בתי חולים, תחנות דלק וכמובן מטוסים. ב"מצב טיסה" ניתן להשתמש בטלפון לפעולות שאינן דורשות תקשורת אלחוטית, כגון ניגון מוסיקה ווידאו, משחקים, עבודה על מסמכים באמצעות אפליקציות תומכות וצילום תמונות וידאו.

למרות תדמיתו של "מצב הטיסה" כמצב המנתק את הטלפון מכל קשר אלחוטי חיצוני, למעשה מכשירים רבים מכבים רק את הקשר עם רשתות הסלולאר במצב זה, בעוד אנטנות הרדיו FM, ה-WiFi וה-GPS נשארות פעילות. מוצרי "אפל", למשל, מכבים במצב זה גם את חיישן ה-GPS, אך מכשירי יצרניות רבות אחרות משאירים אותו פעיל.

 

לכל הסיפורים החשובים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה - בחדשות, בעסקים ובכלכלה, בחברה, בפוליטיקה ובפילנטרוטפיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, רוחניות, יחסים, הורות, צרכנות, מטעמים

למוסף מסכים - המלצות קולנוע, מוסיקה וטלוויזיה

לעמוד הראשי

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו מדי יום
 

צילום מסך: ABCNews / יו טיוב
 

הוסף תגובה חדשה