התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

מכסיקנית עומדת ללדת תשיעייה; עוד אין שמות
מאת: אורנית חיון | פורסם: 01.05.2012 21:20
OctoMom חדשה עומדת להביא לאוויר העולם 6 בנות ו-3 בנים ולהפוך לאשה השלישית בעולם שרחמה נשא תשיעייה. במקרים אחרים רוב העוברים לא שרדו לאחר הלידה.

מכסיקנית בשם קרלה ונסה פרז מממחוז קואהיולה, שעל גבול טקסס-מכסיקו, נושאת ברחמה לא פחות מאשר תשעה עוברים - 6 בנות ו-3 בנים. כן, היא קיבלה טיפולי הפרייה.
פרז מטופלת בבית החולים בסאלטילו וצפויה ללדת ב-20 במאי.

האשה התשושה ענתה לכתבים מכסיקניים, כי עוד מוקדם מדי בשבילה לבחור שמות לתינוקות. "קודם כל אני רוצה שהכל יעבור כשורה ושכולם יוולדו בריאים ושלמים", הסבירה.

כידוע, הריון מרובה עוברים נחשב מסוכן ביותר עבור האם והעוברים גם יחד. אחרי הכל, הרחם והשליה נוצרו כך שיאפשרו הריון תקין לעובר בודד. עוברים יוצרים בעייתיות בהעברת דם, וגם המחסור במקום מפעיל לחץ על העוברים ועלול לגרום למומים.

הריון לתשעה עוברים הוא נדיר ביותר. בשנת 1971 הרתה תושבת סידני שבאוסטרליה כשברחמה תשעה עוברים: 5 בנים ו-4 בנות. אף אחד מהם לא שרד. בשנת 1999 נולדו תשעה עוברים לתושבת מלזיה, 5 בנים ו-4 בנות, אולם גם כאן אף אחד מהם לא שרד מעבר למספר שעות לאחר הלידה.
ב-2009 נולדו בארצות הברית 8 עוברים לתושבת קליפורניה, וכולם הצליחו לשרוד. זה היה ההריון השני בלבד שבו 8 עוברים הצליחו לשרוד לאחר הלידה.

 

צילום אילוסטרציה מ-YouTube

הוסף תגובה חדשה