התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

"היו תקופות שבהן נדמה היה לי כאילו אלוהים ישן"
שרות ILUSA | פורסם: 27.02.2013 20:31
בנאום מרגש בכמה שפות נפרד האפיפיור בנדיקטוס ה-16 מכהונתו והותיר את מאזיניו דוֹמעים ותמהים מה באמת חושב ראש הכנסייה הקאתולית על אלוהים

אפיפיור בדרכו האחרונהאפיפיור בדרכו האחרונה...

מוקף בשערוריות מסתוריות שעוטפות את הוותיקן מכל עבר, שכרוכים בהם מין הומוסקסואלי, בגידות וגניבות, האפיפיור בנדיקטוס ה-16 נשא את נאומו האחרון לפני 150 אלף מאמינים נרגשים בכיכר פטרוס הקדוש בעיר הוותיקן - והפך לאפיפיור הראשון מזה 600 שנים שפורש מתפקידו בעודו בחיים (והשני בהיסטוריה של הנצרות; הראשון היה האפיפיור גרגוריוס ה-12 ב-1415).

האפיפיור, שנאם בפעם האחרונה בשלל שפות - איטלקית, צרפתית, גרמנית ואנגלית, דיבר בעיקר על יחסיו ארוכי השנים עם... אלוהים; נאום קצר אך מרגש, שגרם לעשרות-מיליוני קאתולים בכל רחבי העולם לבכות.

Pope2.jpgוזה מה שהיה לו לומר:

"...הרגשתי שכוחי נחלש, וביקשתי בתפילתי מאלוהים שיאיר את עיניי באורו כדי שאגיע להחלטה הנכונה ביותר עבור הכנסייה. לאהוב את הכנסייה זה גם האומץ לקבל החלטות קשות, מייסרות, שדורשות הקרבה... לחשוב על טובת הכלל, ולא על טובת היחיד... אני מבין את כובד המשקל של ההחלטה שקיבלתי ואני עושה זאת לטובת הכנסייה. קיבלתי את ההחלטה הנדירה במודעוּת מלאה.

"הכנסייה היא כמו אנייה ששטה במים סוערים... במסע הזה שבו הובלתי את הכנסייה היו לי רגעי אושר ואור, אך גם רגעים קשים, תקופות שבהם נדמה היה לי כאילו אלוהים ישן... אך אני מאמין שאלוהים לא ייתן לכנסייה לטבוע. אניית הכנסייה היא לא שלי, לא שלנו, אלא של אלוהים, ואני מאמין שהוא לא הסיר ממנה את האור והאהבה שלו.

"אני לא יורד מהצלב ולא נוטש את המטרה. אמשיך לשרת את הכנסייה למרגלות רגליו של האל הצלוב באמצעות התפילה. ואתפלל למען חבר הקרדינלים ועבור מי שיבחרו כמחליפי בתפקיד".

Pope_Benedictus_XVI_january,20_2006_(2).JPG

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעה חינם! (ראו בראש העמוד, מימין למעלה) דרושים-דירות-יד שנייה-ועוד

לעמוד הראשי

לחדשות השעה האחרונה - לא רק מבזקים! מתעדכן כל הזמן!

מדהים: גשם של אש על פני השמש (וידאו)

הלו, מי עונה בשמכם לטלפון?

 

צילום: Sergey Kozhukhov / ויקיפדיה; צילומי מסך מטלוויזית הוותיקן / EWTN / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה