התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

אפילו לאו"ם נמאס מאיראן
מאת: רון ניב | פורסם: 03.06.2013 23:54
איראן "הולכת במעגלים" בשיחות עם המערב, מסתירה ממצאים, וגם אם יניחו למפקחי 'הסוכנות לאנרגיה האטומית' לבקר במתקן פרצ'ין, הם לא יצליחו כבר למצוא דבר

צילום של הסוכנות לאנרגיה אטומית באיראן: מיכלי מים כבדים בכור הגרעיני בפרצ'ין

צילום של הסוכנות לאנרגיה אטומית באיראן: מיכלי מים כבדים בכור הגרעיני בפרצ'ין

 

בתחכום ובעורמה, כשהם משטים בעולם כולו, האיראנים מתקדמים בפיתוח תכנית הגרעין שלהם, עד כדי כך שאפילו האו"ם מודה שהם "משחקים משחקים" ו"הולכים במעגלים", הן במו"מ המדיני שמדינות המערב מנסות לקיים עם איראן והן בהתקדמות לקראת פצצת גרעין.

ראש "הסוכנות לאנרגיה אטומית" (International Atomic Energy Agency - IAEA), יוקיה אמאנו (Yukiya Amano), פתח סוף סוף את הפה, הודה שהשיחות עם המשטר בטהרן אינן מתקדמות והוא עצמו "מלא חששות". זאת שבועיים אחרי שסיבר את אוזני המערב עם הדו"ח התקופתי של הסוכנות לאנרגיה אטומית שקבע, כי רפובליקת ההאייתלות עדיין לא חצתה את "הקו האדום".

המצב, לדברי אמאנו, כמעט בלתי הפיך: גם אם תינתן גישה חופשית לפקחי האו"ם לכור הגרעיני בפרצ'ין, ששם על פי כל הידיעות מורכבות הפצצות הראשונות, סביר להניח שלא ימצאו דבר, הודות להסתרת הממצאים הנרחבת שנעשתה במקום בשנה האחרונה.

בכור בפרצ'ין, שפועל על מים כבדים, עסוקה איראן בפעולות העשרת האורניום, וזאת, להזכיר, תוך הפרת החלטות מועצת הביטחון של האו"ם מ-2006, שקראו להשעיית פעילויות מסוג זה.

UN-against-Iran.jpgראש "הסוכנות לאנרגיה אטומית", יוקיה אמאנו: האיראנים משטים באו"ם

"אנחנו מדברים עם האיראנים מאז ינואר 2012", מחה ראש "הסוכנות לאנרגיה אטומית", "ושום הסכמה לא הושגה, אין שום התקדמות, שום מסמך הבנות, כלום. אנחנו במבוי סתום. לא רק שהם נוהגים בסחבת במגעים, אלא אף מכריזים שהם מגבירים את הפעילות בכורי המחקר האיראנים ומוסיפים עוד צנטריפוגות מעשירות אורניום. זו לא הדרך הנכונה לטפל בסוגיה בעלת חשיבות כה גדולה לקהילה הבינלאומית, שיש לה זכות מלאה לקבל הבהרות בנוגע למימד הצבאי של תכנית הגרעין האיראנית".

גורמים בוושינגטון אמרו, כי החוט מתקצר גם בממשל האמריקני, והעריכו כי לאחר הבחירות לנשיאות איראן, שיתקיימו ב-14 ביוני, תחליט הטרויקה אובמה-קרי-הייגל על המהלך האמריקני הבא.


איראן הכריזה מלחמה בארה"ב ב... סייבר. המותקפים: אתרי אינטרנט ומערכות מחשוב של הממשל האמריקני ותאגידי ענק בארה"ב. מומחי אבטחת מידע: היכולת הסייברית האיראנית השתפרה מאוד. השיטה: פגיעה במערכות שליטה קריטיות, כמו צינורות נפט

אלו סנקציות? איראן הצליחה לסחור במיליארדי דולרים ב...ארה"ב

"איראן וחיזבאללה מגבירים את התמיכה בטרור העולמי" - מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים


 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך: NewsMedia24 / ISISVideosOnline / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה