התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

לכבוד הקיץ שמגיע: 10 ערי החוף הכי-כיפיות בעולם
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 27.04.2014 09:29
הכי-הכי 8 החופים הזהובים שמציעה ברצלונה. באמריקה מנצחים חופי הוואי, אבל גם מיאמי ביץ' בצמרת. אין על ניס שברביירה הצרפתית. אבל גם חוף גורדון בעשירייה

חופי ברצלונה - אין עליהם בקיץחופי ברצלונה - אין עליהם בקיץ!

 

מי כמו ה"נשיונל ג'יאוגרפיק" מכיר את החופים הטובים בעולם, ובגליון החדש של המגזין הוא מדרג את רשימת 10 ערי החוף הטובות ביותר בעולם. סנטה מוניקה של קליפורניה בפנים, גם מיאמי ביץ' וגם תל אביב.

מחוף אל חוף:

מקום ראשון - ברצלונה, ספרד.
אין עליה, על ברצלונה. העיר מציעה 8 חופים זהובים ונוחים להגעה, שקיבלו מראה מהמם לפני אולימפיאדת ברצלונה ב-1992.

Palace Bay בקייפטאון

מקום שני - קייפטאון, דרום אפריקה.
20 חופי רחצה בבירת דרא"פ, המפורסמים בזכות בתי היוקרה הצופים עליהם והשקיעות המרהיבות המתרחשות מעליהם. כאן נמצאים החופים הפופולריים של הגולשים בהם נושבות רוחות חזקות והגלים גבוהים. למשפחות מומלץ חוף Palace Bay (בתצלום למעלה) שמימיו המימים והוא כמו עשוי בריכות-בריכות.

מקום שלישי - הונולולו, הוואי.
חוף וואיקיקי וגליו המושלמים, שאהובים על גולשים מתחילים, בו שמש נעימה, מים בצבע טורקיז ונופים מרהיבים מכל עבר, שהביאו להוואי את המקום השלישי.

מקום רביעי - ניס, צרפת.
לאורך עיר החוף המקסימה שברביירה הצרפתית יש לא פחות מ-35 חופי רחצה (חלקם פרטיים ויקרים לכניסה). אך לב העניין הוא החוף  הזרוע בחלוקים קטנטנים, שיורד מטיילת פרומנד דה אנגלייס.

חופי מיאמי ביץ', פלורידהמקום חמישי - מיאמי ביץ', פלורידה.

מיילים של חופים מוזהבים הופכים את מיאמי ביץ' לעיר החוף המובילה בארה"ב. לב העניין הוא סאות' ביץ' שלאורכו מיבני ארט דקו מרהיבים ושעל חולותיו אפשר למצוא כוכבי קולנוע ומפורסמים אחרים.

מקום שישי - ריו דה ז'נארו, ברזיל - העיר בעלת קו החוף הארוך ביותר (25 ק"מ), שעליו צופה מהר קורקובדו הפסל הענק של ישו.

סנטה מוניקה, קליפורניהמקום שביעי - סנטה מוניקה, קליפורניה - בזכות חופיה החולים הרכים, הבריזה שנושבת נעימה והאווירה הצעירה. לב העניין הוא חוף מלון Shutter on the Beach.

מקום שמיני - סידני, אוסטרליה - בעלתעשרות חופים, ובראשם חוף בונדי המשתרע על פני מייל וחצי של חולות זהובים ובין מאי לאוקטובר ניתן לצפות ממנו גם בלווייתנים.

מקום תשיעי - תל אביב, ישראל. וכאן זוכה חוף גורדון ביוקרה בשל בית הקפה ובריכת מי המלח ומהיותו אחד מחופי המסיבות הטובים בעולם.

מקום עשירי - ונקובר, קולומביה הבריטית - 10 חופי רחצה לכל סגנון. האהובים ביותר הם חוף ג'ריקו למשפחות, חוף הנודיסטים בוורק ביץ' וחוף קיטסילאנו בזכות בריכת מי המלח המחוממת שבו.

רחצה נעימה היכן שלא תהיו.

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: יח"צ / (סנטה מוניקה) Dehk at en.wikipedia / ויקיפדיה

 

הוסף תגובה חדשה