התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

מבוקשים בארה"ב: אב ובנו ישראלים-קולומביאנים הוכרזו כסוחרי סמים בינלאומיים
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 10.07.2013 09:17
כתבי אישום וצווי מעצר בינלאומיים הוצאו נגד בני משפחת גיוברק, הנאשמים שהיו מעין 'שרי האוצר' של קרטל סמים בינלאומי באמצעות חשבונות בנק אמריקניים

רשת הלבנת כספי הסמים של משפחת גיוברק: החשודים הראשיים ממוסגרים באדום; המישניים מתחתם

רשת הלבנת כספי הסמים של משפחת גיוברק: החשודים הראשיים ממוסגרים באדום; המישניים מתחתם

צילום: U.S. Department of the Treasury Office of Foreign Assets Control

 

על פי כתבי אישום שהוגשו לבית המשפט במיאמי - יצחק (המכונה גם פרץ) גיוברק (Guberek) (במקור גרימברג, ומשתמש גם בשם המשפחה רבינוביץ) - בתצלום למעלה, במסגרת האדומה משמאל, ובנו הנרי גיוברק (במקור גרימברג) - בתצלום למעלה, במסגרת האדומה מימין, שני ישראלים-קולומביאנים, פועלים בצמרת קרטל סמים בינלאומי, שמרכזו בקולומביה, ומשם הוא פורש את זרועותיו לכל רחבי העולם.

חמור מכך: התביעה האמריקנית טוענת שהרשת שבה השתתפו הישראלים-קולומביאנים העבירה רווחים ממכירות סמים לאינספור ארגוני סמים, בהם כאלה הפועלים עבור ובחסות ארגוני טרור.

על פי כתב האישום הקרטל הקולומביאני עבד, בין היתר, עם Saied Joumaa, סוחר סמים בינלאומי לבנוני-קולומביאני, ששימש 'משווק' לרשת הסמים של ארגון חיזבאללה.

נגד השניים הוצאו צווי מעצר בינלאומיים וחשבונות בנק בארה"ב שהיו להם ולחברת טקסטיל שבבעלותם - הוקפאו ונחסמו.

לטענת התביעה, יצחק והנרי שימשו מעין 'שרי אוצר' של קרטל הסמים, בחסות מפעל טקסטיל ומתפרות שהחזיקו בבוגוטה. האמריקנים עלו עליהם משום שהשתמשו בחשבונות בנק בארה"ב כדי להלבין מאות-מיליוני דולרים עבור קרטל הסמים.

על פי התביעה האמריקנית, הכספים עשו סיבובים ארוכים באמצעות חברות קש וחשבונות בנק בכל רחבי העולם. ישראל, פנמה, מכסיקו, ונצואלה, איי קיימן, ספרד, הונג קונג, סין, אירופה - בכל מקום נמצאו טביעות ידיהם של יצחק והנרי.

 

"המוטיבציה של הפושעים האלה היא כסף"

מבצע החשיפה נוהל ע"י יחידת החקירות המיוחדות של משרד האוצר, ובמהלכו נחשפו 31 אנשים מקולומביה, פנמה וישראל, שאחריהם נערך מצוד במסגרת החוק האמריקני למלחמה בסחר בינלאומי בסמים (המכונה Kingpin Act).

מספר בני משפחה נוספים ועובדים של יצחק והנרי נחקרו והוכנסו לרשימות השחורות של משרד האוצר האמריקני - הם לא יוכלו להכנס לארה"ב או לנהל בה איזשהו עסק לעולם. ביניהם: פיליפ גיוברק (לשעבר גרימברג), איש עסקים שמתגורר כיום בראש העין, בישראל, ואריה גיוברק (לשעבר גרימברג), שהוא סוכן שחקני כדורגל בקולומביה; מנהל אחת המתפרות שלהם ואפילו מזכירתם האישית.

"הלבנת הון היא נשמת אפו של עולם בסחר בסמים", אמר דיוויד כהן, תת שר האוצר האמריקני לנושאי טרור ומודיעין פיננסי מחלקה של משרד האוצר, שניהל את החקירה.

"עצם חשיפת האנשים תגרום פגיעה בהכנסות הבלתי חוקיות של קרטלי הסמים וארגוני טירור למיניהם, המממנים עצמם באמצעות סחר בסמים.

"המוטיבציה של הפושעים האלה היא כסף והם מוכנים ללכת רחוק כדי להסתיר ולהגן על רווחיהם. המסר שלנו ברור: לא משנה אם אתה איש עסקים או מזכירה - אם תעזור לסוחרי סמים אנחנו נרדוף אחריך ונתפוס אותך".

 

עדכון: תייר ישראלי נהרג ו-6 נפצעו (בהם בנו) בתאונת דרכים אכזרית על גשר ליד בוסטון... אמנון בוגומולסקי (44), שבא לטיול בר מצווה בארה"ב עם בנו עומר בן ה-13, בילה חופשה במסצ'וסטס. הוא נהג במיני-ואן על גשר סאגאמור ליד בוסטון, כאשר לפתע אירעה התנגשות בנתיב הנגדי וטנדר GMC Sierra עף ישר לעברו. בן המצווה נפצע במצב בינוני

 

מיוחד ל-ILUSA: למה הכסף האמריקני בורח מישראל?... בשנה האחרונה משכו אזרחים אמריקנים כ-4 מיליארד $ מחשבונות הבנק שלהם בישראל, לאחר שחוקי מס חדשים ונוקשים מחקו את יתרון המיסוי שהיה בהחזקת כספים שהורווחו באמריקה בישראל. רואה החשבון הישראלי-אמריקני, מאיר רענן, מסביר למה הקהילה הישראלית-אמריקנית כפולת הדרכונים לחוצה

 

לעמוד הראשי
 

הוסף תגובה חדשה