התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

מבחן טעימה להמבורגר המעבדה הראשון: זה בשר! (וידאו)
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 09.08.2013 19:15
אנשי צער בעלי חיים, צמחונים וטבעונים, והרבה אחרים יאהבו את הרעיון: המבורגר 'מגודל' במעבדה. המשקיע בפרויקט: סרגיי ברין, אחד משני הבעלים של Google

lab-grown-burger-Aug-05.jpg

זוהי המצאת המאה:

לקחו תאי גזע מפרה. גידלו אותם בתרבית. גרמו להם להתפתח לתאי שריר בצורת סיבים. הכל נעשה באופן טבעי, לא בוצעו שום שינויים בתאים. 20,000 סיבי שריר, שהורכבו ממיליארדי תאים, יצרו מספיק בשר מבחנה כדי ליצור המבורגר שמשקלו 100 גרם (בתצלום למעלה).

המשקיע העיקרי בפרויקט הוא לא אחר מאשר  סרגיי ברין, אחד משני הבעלים של Google.

את ההמבורגר עצמו הכינו וצלו לפי מתכון נפוץ: תבלינים, ביצה והוסיפו מיץ סלק אדום כדי להעניק לבשר שלא מן החי צבע מפתה.

ההמבורגר שהוגש לכמה קובעי-טעם עולמיים לארוחת צהרים שהסבו לה בלונדון, נראה כמו המבורגר מבשר אמיתי.

חוקרת המזון האוסטרית האני רצלר: "יש לזה טעם חזק. זה קרוב לבשר, ההמבורגר לא מתפרק, אבל פחות עסיסי בבהשוואה לבשר אמיתי. ציפיתי שהמרקם יהיה רך יותר, וחסרו לי מלח ופלפל. אבל מבחינתי זה בשר".

מבקר המזון ג'וש שונוולד: "ההרגשה בפה היא כמו של בשר. חסר לי השומן. הבשר הרגיש לי 'רזה' מדי. אבל כשאוכלים את זה, התחושה באופן בסיסי היא של בשר, למרות שהטעם שונה מטעמו של בשר 'אמיתי'".

המשקיע, סרגיי ברין: "הרבה זמן לא אכלתי המבורגר בלי קטשופ. המרקם הוא מרקם של בשר. זה קרוב מאוד לבשר מן החי".

אל תשאלו כמה זה עלה לו... רבע מיליון יורו! וזהו בוודאי ההמבורגר היקר ביותר בהיסטוריה.

אבל המדענים מרוצים: "זו התחלה טובה מאוד", אמר הפרופסור ההולנדי מארק פוסט, שהשלב הבא של מחקרו יהיה להעביר את השיטה מהמעבדה לשוק הענק של צרכנים שמעדיפים לא לצרוך בשר מן החי. "היכולת שלנו לספק בשר, פרוטאין מהחי למאות מיליוני אנשים סביב העולם יהפוך למחויב במציאות העתידית. אבל זה יקח עוד 10-20 שנה עד שההמבורגר שלנו יגיע למדפים במחיר סביר".

וגם ארגוני צער בעלי חיים, ובראשם PETA, הנלחמות נגד החוות לגידול חיות שפועלות היום, שגורמות סבל עצום לבעלי החיים, מרוצים. אם בשר שגודל במעבדה יכול לפתור בעיות רעב, להפחית את הזיהום, להיות אדיב יותר לבעלי החיים ולהפוך את תהליך ייצור הבשר לבטוח יותר, מי לא יתמוך בזה?

כידוע, חלק מהאשמה להתחממות הגלובאלית מוטלת על צריכת הבשר שלנו, שעולה מדי שנה במיליוני טונות. הצורך להתמודד עם הרעב האנושי לבשר גורם לכך שכשליש מאדמת כדור הארץ משמשת לצורך מרעה ורק 4% מהאדמה משמשת להאכלת בני אדם באופן ישיר (שטחים חקלאיים). מספר ראשי הצאן והבקר בעולמנו כפול ממספר בני האדם והם אחראים לפליטת 5% מהפחמן הדו-חמצני ו-40% מהמתאן לאטמוספירה - ואלו גורמים, ככל הנראה, לשינויי האקלים שאנו חווים.

הנה הטעימה הפומבית הראשונה מההמבורגר המעבדתי שישנה את העולם:

וזוהי הצצה למטבח ולטעימה הראשונה של סרגיי ברין והמדענים שייצרו את ההמבורגר מבשר-בלי-בשר:

 

חיפשו ב"גוגל" סיר לחץ ותרמיל גב וקיבלו את סוכני היחידה למלחמה בטרור (וידאו)... היזהרו במה שאתם מחפשים ב-Google. סוכנים פשטו על בית בלונג איילנד, לאחר שבני זוג שחיפשו מוצרים באינטרנט חיפשו בו זמנית אביזרים ששימשו לפיגוע בבוסטון

 

"רוצים שהילד ידבר עברית" (וידאו)... גורל הדור השני של הישראלים-האמריקאים הוא אג'נדה מרכזית בקהילות בארה"ב. לדבר עברית בבית או ללמוד בבי"ס של יום ראשון לא ינחיל את השפה. מזל שיש eTeacher

 

צריכים מתנה? "יו בוטיק" הישראלי עושה את זה ייחודי, מעניין ומהיר... האתר U-Boutique הוא זירת המכירות החדשה למוצרי אמנות שימושית מישראל, הנמכרים היישר מהיוצר לצרכן בכל מקום בעולם. הרעיון הוא עבודות יד ולא מכונות

 

לעמוד הראשי

 

וידאו (ראשון) וצילום מסך: HOTHDTV1 / יו טיוב; וידאו שני: newnewsinworld / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה