התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

אדלסון (שוב) עושה גלים: מציע לאובמה לאיים בפצצת אטום על איראן
מאת: דוד חריש | פורסם: 24.10.2013 20:54
הטייקון היהודי-אמריקני בן ה-80 לא מפסיק להפתיע, ובהופעה ב"ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק הוא הטיל... פצצת אטום (מילולית)

שלדון אדלסון ואשתו מרים פתחו את שבוע המסחר בוול סטריטשלדון אדלסון ואשתו מרים פתחו את שבוע המסחר בוול סטריט, על רקע ידיעות על רווחי עתק מעסקי המלונות וההימורית שלו במקאו. לצידו מנהלי חברות ישראלים-אמריקנים שהוזמנו ע"י אגודת הידידים ישראל-ארה"ב (America-Israel Friendship League - AIFL). זו השנה השביעית שבה מציינת הבורסה הניו יורקית את "יום ישראל"

 

איל ההימורים והיהודי העשיר ביותר בעולם זכה למחיאות כפיים סוערות כאשר השמיע באוזני תלמידי "ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק את הצעתו לאובמה כיצד לטפל באיראן ובתכנית הגרעין שלה המאיימת על העולם.

מילה במילה: "אנחנו צריכים לומר לאיראנים: 'אתם רואים את המדבר הזה שם? אנחנו רוצים להראות לכם משהו...' ואז להרים טלפון למישהו בנברסקה ולומר לו: 'אוקיי, שחרר'... ואז לשגר פצצת אטום בטיל בליסטי לאמצע המדבר, כדי שאיש לא ייפגע, אולי כמה נחשים ועקרבים או משהו כזה.

"ואז נאמר לאיראנים: 'רואים?! הפיצוץ הבא יהיה במרכז טהרן. אנחנו רציניים... רוצים להימחק? קדימה, החזיקו בעמדה נוקשה והמשיכו בפיתוח הגרעין. רוצים להיות שוחרי שלום? פשוט הפסיקו את כל התהליך ואנחנו מבטיחים שתהיה לכם תחנת כוח גרעינית לייצור חשמל'".

המיליארדר בן ה-80 מלאס וגאס, שהשתתף בפאנל שהינחה הרב שמולי בוטח בנושא "איראן והאיום על ביטחון ישראל והיהודים", הבהיר שאינו מאמין שמו"מ דיפלומטי יניב את התוצאות הרצויות:

"זו טקטיקת המו"מ הגרועה ביותר שהייתי יכול לדמיין בחיי. אתה לא יכול להשיג כלום בכך... אובמה לא אומר להם להפסיק את תוכנית הגרעין כדי להראות שהם שוחרי שלום... שיפסיקו את תוכנית הגרעין ואנחנו נפסיק את הסנקציות. מה זה, משחק צ'יקן? מחכים לראות מי ימצמץ ראשון?...

""אם האיראנים באמת רוצים שלום שיפסיקו עם הטרור למשך 5 או 10 שנים... שיזרקו את הספרים האלה שמלמדים ילדים בני 3 ו-4 שהיהודים עם צאצאים של קופים וחזירים. אבל זה כמו עם הפלסטינים: במשך 65 שנה הם לא עשו צעד אחד קטן לעבר הישראלים כדי להראות שהם באמת רוצים שלום.

"הפגנת עוצמה של ארה"ב היא מה שדרוש כעת מול האיראנים, זה הדבר היחיד שהם מבינים. והמו"מ הוא הפגנת חולשה". בהקשר אדלסון גם האשים את ארה"ב בחטא היסטורי. לדבריו, "ארה"ב הייתה יכולה למנוע את השואה במהלך מלחמת העולם השנייה".
לצד אדלסון השתתפו בפאנל עיתונאי מה"וול סטריט ג'ורנל" ונשיא "ישיבה יוניברסיטי" ריצ'ארד ג'ואל.

 

אדלסון עוקף את כל התחזיות ועושה כסף גדול במקאו... מניית "סנדס צ'יינה" זינקה ב-70% מאז תחילת השנה, ההכנסות קפצו ב-43% והרווח הנקי עלה בכמעט 90%. הצצה לארנק של הפילנטרופ היהודי הנדיב ביותר בעולם

20 מיליון דולר שיעשו את ההבדל (תמונות)
... זהו סכום השיא החדש שגוייס בערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל שהפיק ארגון ידידי צה"ל (FIDF) בחוף המערבי של ארה"ב, בראשות טייקון התקשורת חיים סבן

למוסף ישראלים באמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו

צילום מסך:  NYSE Euronext  / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה