התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

הידיד הקנדי של ישראל
מאת: רוני רחמני, קנדה | פורסם: 02.12.2013 04:59
ראש ממשלת קנדה הכריז על ביקורו הראשון בארץ במסגרת מפגן תמיכה גדול בישראל בהפקת קק"ל טורונטו ובהשתתפות ראשי השלטון

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מתארח אצל ראש ממשלת קנדה, סטפן הרפר, במרץ 2012: בחודש הבא יגיע ביקור הגומלין  ראש ממשלת קנדה, סטפן הרפר, הידוע באהדתו הרבה לישראל, הכריז הערב כי יבקר בארץ בחודש ינואר. מדובר בביקור ראשון של הרפר בישראל מאז נכנס לתפקידו ב-2006.ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מתארח אצל ראש ממשלת קנדה, סטפן הרפר, במרץ 2012: בחודש הבא יגיע ביקור הגומלין

ראש ממשלת קנדה, סטפן הרפר, הידוע באהדתו הרבה לישראל, הכריז הערב כי יבקר בארץ בחודש ינואר. מדובר בביקור ראשון של הרפר בישראל מאז נכנס לתפקידו ב-2006.

הרפר (55) היה האורח המרכזי באירוע תמיכה גדול בישראל, שאורגן על ידי הסניף של הקרן הקיימת לישראל בטורונטו. האירוע התקיים במרכז הקונגרסים של טורונטו וכל הכרטיסים נמכרו מראש. לצד הרפר השתתפו גם שר החוץ בממשלתו, ג'ון בירד, שר התעסוקה והתרבות, ג'ייסון קני, והשגריר החדש של ישראל בקנדה, רפי ברק.

אחת הסיבות להחלטתו של ראש ממשלת קנדה בישראל מונעת משיקולים פוליטיים פנימיים, מעין 'תחרות' בינו לבין מנהיג האופוזיציה ומפלגה הליברלית, ג'סטין טרודו, מי קרוב, מקורב ואוהד יותר לישראל; בינתיים טרודו 'מוביל' -הוא כבר ביקר בישראל.

כל האורחים והמשתתפים בערב החגיגי לבשו חליפות מהודרות, למעט הרפר שלבש בגדים שחורים, כחלק מהרכב מוסיקאלי שהופיע במהלך האירוע: הרפר ניגן על פסנתר ושר שירים נוסטלגיים להנאת הקהל הרב.

הרפר, שמכהן כראש הממשלה מטעם המפלגה הקונסרבטיבית, עומד מאחורי ישראל כמעט בכל סכסוך ועימות בינלאומי - צבאי או מדיני. אבל זו אינה תמיכה אוטומטית: הרפר מתנגד להרחבת ההתנחלויות וגם ערער על הקווים האדומים שהציג בנימין נתניהו בנושא החימוש הגרעיני האיראני. 

עם זאת, הרפר רואה באיראן איום ממשי לשלום העולם ולקיומה של ישראל, ארצו הטילה סנקציות כבדות על איראן ואף ניתקה איתה את היחסים הדיפלומטים בספטמבר אשתקד. אמנם הרפר תמך בהסכם הזמני בין 6 המעצמות לבין איראן, אך הוא סקפטי ביחס ליישומו, ולכן קנדה לא תבטל בשלב זה את הסנקציות נגד איראן ותמשיך להחרים אותה.

שלוחת קק"ל בטורונטו קיימה את האירוע החגיגי על מנת להתרים פרוייקט לפיתוח שמורת החולה.

משטרת טורונטו התפרסה באיזור האירוע בלב העיר בכוחות מוגברים, מקפידים שהפגנת כמה מאות קנדים-פלסטינים ותומכיהם נגד "מדיניות האפרטהייד של קק"ל" ונגד תמיכת קנדה בישראל, לא תחרוג מצעקנות.


10 משפטים של אריק איינשטיין ש(אנחנו) ניקח איתנו לקבר... כשאתה חי, אתה מת. כשאתה מת, אתה מת מת", אמר הזמר המנוח יומיים לפני מותו כתשובה למוסיקאי גיא בוקאטי על השאלה האם יש חיים לאחר המוות ועוד...
 

יאללה יאללה, דודו אהרון מגיע לאמריקה... זמר מחונן, אחד הבולטים במוסיקה המזרחית בישראל בשנים האחרונות, אחד הרווקים המבוקשים בישראל, דודו אהרון חוזר ללה-לה לנד בסיבוב הופעות ראשון מחוף-אל-חוף
 

סיפורי ניו יורק (50): פגישה בלתי צפויה עם... מייקל ג'קסון. חיים גרינפלד נזכר איך פגש את כוכב הפופ בחוותו בקליפורניה, שעה שליווה את בנו להגשים את חלומו באמצעות באמצעות הסניף הישראלי של Make a Wish
 

למוסף ישראלים באמריקה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום: עמוס בן גרשון / לשכת העיתונות הממשלתית בישראל / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה