התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

חזון העולם על פי ביל גייטס
מאת: נצח שלמון | פורסם: 22.01.2014 01:05
ב-2035 לא יהיו עוד עניים בעולם, לא יהיו מדינות מתפתחות ותמותת תינוקות תגיע לרמה שבארה"ב. איך העשיר מכולם (ואשתו) מתכנן לשנות את העולם עד שיגיע לגיל 80

ביל ומלינדה גייטס: ב-17 השנים האחרונות הם תרמו למעלה מ-28 מיליארד דולר לרווחת העולםביל ומלינדה גייטס: ב-17 השנים האחרונות הם תרמו למעלה מ-28 מיליארד דולר לרווחת העולם

 

אם נחיה עד 2035, נזכה לחיות בעולם ללא עוני. את ההבטחה הזו שיגר השבוע האיש העשיר ביותר בעולם (כך שהוא יכול לעשות משהו בעניין), ביל גייטס.

כיום מסווגות 35 מדינות כמדינות עניות, על פי הסטנדרטים של הכנסה לנפש שנקבעו ע"י הבנק העולמי. וגייטס אומר, שעוד 20 שנה הן ייצאו ממעגל העוני ותהיה בהן הכנסה ממוצעת לנפש גבוהה מזו שבסין כיום.

גייטס, שעיקר פעילותו בשנים האחרונות היא ניהול הקרן הפילנטרופית הנושאת את שמו ושם אשתו מלינדה, טוען שהעולם שבוי על ידי 3 מיתוסים שבדעתו לנתץ בשני העשורים הקרובים:
* מדינות עניות נועדו להישאר עניות.
* סיוע הומניטרי חיצוני הוא בזבוז.
* הצלת חיים תביא לאיכלוס יתר של העולם.

במסר האופטימי שלו, גייטס אמר: "ההנחה שהעולם הולך ונעשה גרוע יותר ושאנחנו לא יכולים לפתור עוני מרוד ומחלות, היא מוטעית ומזיקה". העולם נהיה טוב יותר מאי פעם, מנסה גיייטס לשכנע את העולם, והוא ימשיך להשתפר.

בעולם ע"פ גייטס, רק מדינות ספורות יפגרו מאחור - צפון קוריאה ומדינות מוקפות יבשה במרכז אפריקה. המושג "מדינות מתפתחות" ייעלם כמעט מהלקסיקון, כי תושבי 70% מהמדינות יהיו בעלות הכנסה גבוהה יותר לנפש מסין כיום, ותושבי 90% מהמדינות יהיו מעל ההכנסה לנפש בהודו כיום.

במקביל, התקדמות הטכנולוגיה תאפשר, על פי חזון גייטס, להגיע למצב שבו בכל מדינות העולם שיעור התמותה בקרב ילדים יירד לרמה שקיימת בארה"ב.

קרן הפילנתרופיה של בני הזוג גייטס חילקה מאז הקמתה ב-1997 למעלה מ-28 מיליארד דולר למימון פרויקטים של בריאות, חינוך ופיתוח בארה"ב וברחבי העולם. למרות סכום העתק הזה ומיטב המוחות בעולם שנרתמו לפעילות הקרן, גייטס מודה כי כדי להזיז דברים בשטח חייבת להיות גם עזרה משמעותית הרבה יותר מצד ממשלות המדינות החזקות.

את שנת 2035 הוא קבע כיעד, כי זו תהיה גם השנה בה יחגוג גייטס את יום הולדתו ה-80. ואחר כך, כמו שביל אומר, "האנשים העשירים בעולם באותם ימים יוכלו לבחור יעדים חדשים לטפל בהם". למרות זאת, הקרן הנושאת את שמו מתוכננת לעבוד עוד 20 שנה אחרי פטירתם של בני הזוג.

צדק חברתי: 85 עשירים שווים חצי עולם... במחקר שנערך ב-30 מדינות, כולל ארה"ב, נבחן עומק הפער בין עשירים ועניים, ונמצא חוסר שוויון הולך וגדל. המנטרה "הזדמנויות שוות לכל" כמעט אינה קיימת עוד

הימורים באינטרנט: שלדון אדלסון נגד שאר המיליארדרים... מיליארדר בתי הקזינו היהודי-אמריקני הבטיח להוציא כל סכום שיידרש כדי לסכל את הטרנד, אך מולו ניצבים מיליארדרים כבדים לא פחות ממנו וכמה מושלי מדינות

בלחץ הקהילה: בוטלה הופעה של אייל גולן בסן דייגו... לאחר 5 מופעים מוצלחים מחוף-אל-חוף בארה"ב ובקנדה, "שערוריית הקטינות" שבה היה מעורב הזמר הישראלי היכתה בו רגע לפני מופע הסיום

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום: Kjetil Ree / ויקיפדיה
 

הוסף תגובה חדשה