התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

האם הכסף שלנו בטוח? מתקפות סייבר על בנקים שברו שיא
מאת: נצח שלמון, פרשננו לענייני טכנולוגיה | פורסם: 15.05.2014 02:37
קצב אימוץ טכנולוגיות אבטחה חדישות איטי מהמהירות שבה מפתחים האקרים סוסים טרוייאניים חדשים. והתוצאה: 1,400 בנקים נפרצו ב-2013, בעיקר בארה"ב

סוסים טרוייאניים מסתערים על בנקים בעולם

 

מתקפות הסייבר על עולם הבנקאות הגיעו לשיא חסר תקדים ב-2013: כ-2.25 מיליון מחשבים הותקפו ב-1,400 מוסדות פיננסיים ובנקים ב-88 מדינות.

כך עולה מדו"ח של יצרנית תוכנת האבטחה "נורטון", המתריע כי מספר ה'סוסים הטרוייאניים' - תוכנות המסוגלות לפרוץ לבנקים - גדל פי 3 במהלך השנה האחרונה, בהשוואה לשנה קודמת. הסוסים הטרוייאניים הפיננסיים הנפוצים ביותר כיום הם:Mebroot, Gameover  Spyeye ו-Cridex.

הסובלים העיקריים מהתקפות הסייבר הם בנקים בארה"ב. כמיליון מחשבים של מערכת הבנקאות והפיננסים בארה"ב נפרצו ב-2013. הרחק מאחור, ביפן ובבריטניה, נפרצו 'רק' 200,000 מחשבים, ובקנדה ובגרמניה - 150,000 מחשבים.

הדו"ח מציין, כי רוב הבנקים המותקפים הם בנקים למסחר ובנקים פרטיים, תאגידי ומסלקות אשראי ואתרי אינטרנט של בנקים. עם זאת, בוצעו גם התקפות על מוסדות העוסקים בסחר במניות ובתשלומים אלקטרוניים.
 
מה שעולה מהדו"ח, למרבה הצער, הוא שקצב אימוץ טכנולוגיות אבטחה חדישות איטי מהמהירות שבה מפתחים האקרים סוסים טרוייאניים חדשים. התחכום הגדל ועולה של הסוסים הטרוייאניים בשילוב אמצעי אבטחה לא מספיקים, הפכו את מתקפות הסייבר על מחזיקי הכסף לאחד האיומים המסוכנים ביותר בעשור הנוכחי.
 
אפילו המטבע הדיגיטלי מעורר המחלוקות - ה'ביטקוין', שהעניין בו גדל מאוד בשנה האחרונה, סבל מגניבות האקרים, שפיתחו סוסים טרוייאניים שגונבים מ"ארנקי" ביטקוין, תוך ניצול פרצות מובנות בפרוטוקול המטבע העתידי.

הסכם ישראלי-אמריקני יפיל ברשת ישראלים בעלי חשבונות ב-2 המדינות... הסכם כלכלי חדש מקווה לסתום את כל ה'חורים' המאפשרים לבעלי אזרחות כפולה, ישראלית ואמריקנית, להלבין הון ולהתחמק מתשלומי מס

צדק חברתי: 85 עשירים שווים חצי עולם
... במחקר שנערך ב-30 מדינות, כולל ארה"ב, נבחן עומק הפער בין עשירים ועניים, ונמצא חוסר שוויון הולך וגדל. המנטרה "הזדמנויות שוות לכל" כמעט אינה קיימת עוד

הערים הטובות ביותר בעולם
... ניו יורק היא העיר הטובה ביותר לחיות בה בארה"ב, לפני וושינגטון ולוס אנג'לס; אבל בלונדון הכי-הכי, אפילו יותר מסידני ופריז

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה