התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

כשצוקרברג מתקשר לנזוף באובמה...
מאת: נצח שלמון | פורסם: 19.03.2014 18:58
מייסד ומנכ"ל פייסבוק ביקר בחריפות באוזני הנשיא את "הסוכנות לביטחון לאומי" (NSA) על כך שהיא משתמשת ברשת שלו בזדון, עוקבת, מרגלת ופוגעת בפרטיות המשתמשים

"היי, אובמה, זוכר? נפגשנו כמה פעמים... כמו בפברואר 2011 (בתצלום), כשארט לווינסון, יו"ר Genentech נתקע לנו באמצע""היי, אובמה, זוכר? נפגשנו כמה פעמים... כמו בפברואר 2011 (בתצלום), כשארט לווינסון, יו"ר Genentech נתקע לנו באמצע"

אם מישהו צריך עדות למהפכת המאה ה-21, הנה זה: כשמייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, ביקש לשוחח עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, זה אורגן תוך מספר שעות, גם בלוח הזמנים העמוס שלו.

בשיחה 'נזף' מאסטר הרשתות החברתיות הצעיר ואחד האנשים העשירים בארה"ב בנשיא על השימוש שסוכנויות הריגול והביטחון האמריקניות עושות ברשת שלו.

"ממשלת ארה"ב צריכה לתמוך באינטרנט, לא לאיים על משתמשי הרשת", אמר צוקרברג. "אתם חייבים להיות הרבה יותר שקופים בנוגע למה שאתם עושים, אחרת אנשים יאמינו בגרוע מכל... מה שאתם עושים גורם נזק לעתיד שלנו".

צוקרברג זעם על כך שה"סוכנות לביטחון לאומי" (NSA) היסוותה את עצמה בפייסבוק והשתילה דפים עם זהויות בדויות כדי להשיג גישה למחשבים פרטיים לצרכי ריגול ומעקב. מנכ"ל פייסבוק הזכיר בהקשר לכך מסמכים שהודלפו על ידי עובד ה-NSA לשעבר, אדוארד סנודן, לפיהם הסוכנות הדביקה מיליוני מחשבים בעולם בתוכנות ריגול ועקבה אחר מיליוני אנשים ברשתות החברתיות.

צוקרברג מחא גם על ריבוי הבקשות של 'גורמי ביטחון' מפייסבוק לספק פרטים אישיים על משתמשים, וקרא לנשיא לבצע "רפורמה מקיפה" ביחס הממשל לרשתות החברתיות באינטרנט.

השיחה הקשה הייתה על רקע מהלכים שמבצעת פייסבוק בנסיון להבטיח למשתמשים את הפרטיות האלמנטרית. בפוסט שכתב בפייסבוק שלו, צוקרברג פירט: "אנחנו מצפינים את התקשורת, אנחנו מאבטחים את הפרוטוקולים, אנחנו מעודדים אנשים להשתמש בכמה גורמי וידוא ואנחנו יוצאים מגדרנו כדי לתקן בעיות שאנחנו מוצאים בתחום האבטחה... אנחנו מדמיינים שאנחנו מגינים עליכם נגד פושעים, לא נגד הממשלה שלנו".

בבית הלבן אישרו את השיחה, אך סירבו להתייחס לתוכנה.

מטה פייסבוק בסיליקון ואלי

הנדיבים הגדולים של 2013: מארק צוקרברג ואשתו... ארגונים ללא מטרות רווח סיכמו שנה מוצלחת בגיוסי כספים, מה שלא היה בשנים הקודמות. כמה תרמו הפילנטרופים, בגלוי ובסתר, בשנת 2013? רשימת ה"מי ומי" הנדיבים

סוף עידן פייסבוק?... זה מה שמנבאים חוקרים מאוניברסיטת פרינסטון וקובעים את שנת המוות כ-2017, שעד אז יישאר הענק החברתי עם 20% ממשתמשיו בלבד. זה מה שקורה עם מגפות מכל הסוגים

חזון העולם על פי ביל גייטס
... ב-2035 לא יהיו עוד עניים בעולם, לא יהיו מדינות מתפתחות ותמותת תינוקות תגיע לרמה שבארה"ב. איך העשיר מכולם (ואשתו) מתכנן לשנות את העולם עד שיגיע לגיל 80

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: White House / Pete Souza / Maison Blanche  / ויקיפדיה‬

הוסף תגובה חדשה