התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

אזהרה: תטענו את המכשירים האלקטרוניים שלכם לפני הטיסה הבאה לארה"ב
מאת: רון ניב | פורסם: 08.07.2014 04:12
החמרה נוספת בנוהלי האבטחה המופעלים בטיסות לארה"ב: מי שיימצא ברשותו טלפון סלולרי או מחשב נייד לא טעון, לא יוכל להעלותו למטוס. "ההתרעה היא רצינית וחמה"

חשש מחטיפת ופיצוץ מטוס נוסעים בשמי ארה"ב

רקע:

"הפצצה הבלתי-נראית" של אל קעידה מוכנה לניסוי אמת... מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים... זוהי הסיבה להגברה חסרת תקדים של האבטחה בטיסות נכנסות לארה"ב. 'שאהיד' מטעם ארגון הטרור הסוני 'החדש' - "דאעש", בעל אזרחות אמריקנית, ישא את הפצצה בגופו

 

החמרה נוספת בנוהלי האבטחה המופעלים בטיסות לארה"ב: החל מהיום נדרשים בעלי טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים להפעיל אותם במהלך הבידוק הביטחוני. מי שיימצא ברשותו מכשיר לא טעון, לא יוכל להעלותו למטוס

ההתרעה הגיעה מהסוכנות לביטחון לאומי, NSA, על פי מידע טרי המייחס לאמן הפצצות של אל קעידה, איברהים אל-אסירי, המצאת טלפון סלולרי שבתוכו טמונה פצצה. על פי מידע קודם, ארגון הטרור האיסלאמי נחוש בדעתו לבצע חטיפה ופיצוץ של מטוס נוסעים בשמי ארה"ב.

לאור זאת, הרשות האמריקנית לביטחון בשדות התעופה, TSA, דורשת מנוסעים המבקשים לעלות למטוס עם מכשירים אלקטרוניים להפעיל אותם. ההוראה מקיפה את כל הטיסות המגיעות לארה"ב, עם החמרה מיוחדת על טיסות היוצאות לארה"ב משדות תעופה במזה"ת, באירופה ובבריטניה.

המכשירים שייבדקו כוללים סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים. כולם יצטרכו להיות טעונים וזמינים לבדיקה שגרתית והפעלתם בזמן הבידוק.

על פי המידע המודיעיני החדש, הפצצה החדשה שפותחה במעבדות אל קעידה מוסוות כהתקן דיגיטלי לגיטימי, כנראה במכשירי טלפון מתוצרת אפל וסמסונג.

בעבר, ה-TSA ביקשו מנוסעים ספציפיים להפעיל את המחשב הנייד שלהם במהלך הבידוק, אבל לא היתה הנחיה גורפת בנושא.

בנוסף חודשה ההנחייה לבדוק את כל סוליות הנעליים של הנוסעים במטרה למנוע חזרה על נסיון הפיגוע המפורסם של ריצ'רד רייד.

"ההתרעה היא רצינית וחמה", מסר מקור במשרד לביטחון פנים בוושינגטון, "והיא מחייבת תגבור רמת האבטחה בבידוק של נוסעי טיסות נכנסות. על פי המידע, אל-קעידה ייצרו פצצה מסוג חדש שאפשר יהיה להגניב למטוס דרך מערך האבטחה המקובל היום בשדות תעופה ודרך כל שיטות גילוי חומרי הנפץ הנפוצות... היא כנראה הורכבה מחומר נפץ ללא מתכת, שאינו מפיץ ריחות או עקבות".

המקור הוסיף, כי נוסעים צריכים להיות מוכנים לאמצעי אבטחה נוספים בנמלי תעופה ממוקדים שמהם יוצאות טיסות ישירות לארה"ב; והמליץ לטסים לארה"ב להקדים להגיע לשדה התעופה - 4 שעות לפני מועדה. אך הוא הבטיח שהמשרד לביטחון פנים יפעל כדי לוודא שהצעדים חיוניים הללו יפריעו לנוסעים מעט ככל האפשר. 

 

אילוסטרציה: www.freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה