התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

פחד מוות: האבולה הגיעה לארצות הברית (וידאו)
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 04.08.2014 08:30
בבית חולים באטלנטה מתמודדים לראשונה רופאים אמריקנים עם אחד הנגיפים המסתוריים ביותר בעולם,כשהחולה הוא רופא אמריקני שטס לאפריקה לסייע במלחמה בנגיף הממית

הרופא ד"ר קנט ברנטלי, האמריקני הראשון שנדבק באבולה

הרופא ד"ר קנט ברנטלי, האמריקני הראשון שנדבק באבולה

אמריקני ראשון הנושא את הנגיף הממית אבולה (Ebola), רופא שנדבק בנגיף בזמן ששהה בניגריה, הוטס לארה"ב ובמחלקה מבודדת מיוחדת בבית חולים באטלנטה מתמודדים לראשונה רופאים אמריקניים עם אחד הנגיפים המסתוריים וחסרי המרפא ביותר בעולם; שיעורי התמותה מנגיף האבולה עומדים על 90%. 

ד"ר קנט ברנטלי (33) הוטס במטוס עם ציוד בידוד רפואי מיוחד, נחת בנמל תעופה של חיל האוויר בג'ורג'יה, ומשם הועבר באמבולנס עם ליווי משטרתי אל בית החולים של אוניברסיטת אמורי, שם נמצאת אחת ממחלקות הבידוד המתוחכמות בארה"ב.

זוהי הפעם הראשונה בה חולה באבולה - אחת המחלות הקטלניות בעולם שאין לה תרופה או חיסון - מובא ליבשת, והבאתו מלווה בחשש שהנגיף 'יפרוץ' מבית החולים ויתפשט בציבור. מאידך, התקווה היא שהתנאים בבית החולים האמריקני וצוות הרופאים המיומן יגדילו את סיכוייהם של החולים לשרוד.

עם הגעתו לביה"ח באטלנטה הוגדר מצבו של ברנטלי "אנוש אך יציב".

ברנטלי עבד עם חולי אבולה עבור ארגון סיוע נוצרי וכך נדבק בנגיף. חברה נוספת בארגון שנדבקה, המיסיונרית ננסי ריטבול (59), תובא גם היא לארה"ב - בטיסה נפרדת, שכן המטוס מצויד להטיס רק חולה אחד בכל פעם.

התפרצות האבולה באפריקה, שהחלה בפברואר השנה כנראה כתוצאה מאכילת קוף שנשא את הנגיף, היא החמורה בהיסטוריה הרפואית הידועה, וגרמה עד כה להידבקותם של מאות אנשים ולמותם של כ-730 בכמה מדינות מערב אפריקניות (בעיקר ליבריה, גינאה וסיירה לאונה). החשש הוא שהמאמצים לעצור את המגפה איטיים יותר מקצב התפשטותה.

הפחד מפני התפשטות נגיף האבולה לארה"ב הוביל לצעדי פיקוח ומניעה, בהם אזהרת מסע מטיסות למדינות הנגועות, הוצאת מאות ממתנדבי "חיל השלום האמריקני" מהמדינות הנגועות ושליחת סיוע רפואי.

צילום מיקרוסקופי של נגיפי אבולה, הדומים לתולעים וגורם למוות איטי מאיבוד דםצילום מיקרוסקופי של נגיפי אבולה, הדומים לתולעים וגורם למוות איטי מאיבוד דם

הנגיף חשוך המרפא הוא מאוד קטן וצורתו כתולעת. הוא מועבר במגע ישיר בין נוזלי גוף, בדומה לדרך ההדבקה של מחלת האיידס. התסמינים הראשונים הם חום גבוה, כאבי ראש, גרון, שרירים, בטן ופרקים, סחרחורת, תשישות ובחילה. בהמשך מתחילים דימומים מכל פתחי הגוף. צואה, שלשול וקיא מכילים דם, העיניים אדומות, נקודות אדומות מופיעות על העור כתוצאה משטפי דם פנימיים, דימום מתרחש מהפה, מהאף, מפי הטבעת, מאיברי המין ומנקבים בעור שנעשו כתוצאה מזריקות. מוות מתרחש כשבוע עד שבועיים לאחר הופעת התסמין הראשון, בדרך כלל כתוצאה מדימום פנימי חמור ומכשל של איברים ומערכות בגוף.

צפו בכתבת וידאו על הרופא האמריקני שנדבק באבולה והבאתו לארה"ב:

 

Ebola Outbreak: Infected American is ‘Glad to be Back’ in the US


 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילום מסך: ‪ABC News / יו טיוב
 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה