התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

דאעש לא רק פרימיטיביים: מתכננים התקפה כימית על המערב
מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים | פורסם: 01.09.2014 06:33
במחשב שנמצא בעמדה אחורית של דאעש בפאתי העיר אידליב ליד הגבול הסורי-תורכי נמצאו קבצים מוסתרים שהקפיצו את ארגוני המודיעין המערביים

לוחמי דאעש חוגגים עוד עריפה של חייל כורדי במוסול, עיראק

לוחמי דאעש חוגגים עוד עריפה של חייל כורדי במוסול, עיראקלוחמי דאעש חוגגים עוד עריפה של חייל כורדי במוסול, עיראק

הארגון הסוני הקיצוני דאעש (המדינה האיסלאמית, ISIS), שמנהל קרבות ג'יהאדיסטים ומשתלט על שטחים בצפון עיראק ובצפון סוריה, כרת ראש שלישי תוך שבוע: אחרי העיתונאי האמריקני והחייל הכורדי נכרת ראשו של חייל לבנוני נוצרי, אחד מכשני תריסרים שנישבו בגבול הצפוני בין סוריה ולבנון. במקביל פירסם הארגון טבח שביצע בכ-250 חיילים סורים שנלכדו בבסיס חיל אוויר סורי שרוצחי דאעש כבשו.

אבל זהו רק קצת קרחון. דאעש לא רק פרימיטיביים.

במחשב נייד שנתפס ע"י ארגון מורדים סורים בעמדה אחורית של דאעש בפאתי העיר אידליב ליד הגבול הסורי-תורכי, נמצאו הוראות והכנות הנדרשות להכנת פצצות ביולוגיות, נגיפיות.

על פי ניתוח המידע שנמצא במחשב, הוא היה שייך לאחד, מוחמד, כימאי תוניסאי בעל תואר מתקדם מאוניברסיטת תוניס אותה סיים ב-2011, שהצטרף לפני כשנה לארגון דאעש. האיש אמנם השתתף בלחימה ממש, אך בעיקר עסק בתכנון 'הצעד הבא' של ארגון הטרור האיסלאמי - פיגוע המוני במדינה מערבית, עם 'עדיפות' לארה"ב ולישראל.

המחשב הוחזק חודשים אחדים בידי אחר, אבו עלי, מפקד פלג של המורדים הסורים המתנגד למעורבות דאעש במלחמת האזרחים בסוריה, ומנהל נגדם מלחמות פרטיות עקובות מדם. לדבריו, בעל המחשב נמלט תוך כדי הקרב שהתפתח במקום - בית דירות בפרבר באידליב. מחוסר זמן, המחשב כלל לא נחקר - עד שהגיע לידי עיתונאי אמריקני.

"במבט ראשון", סיפר העיתונאי, "זה נראה מחשב תמים, בלי שום דבר מיוחד. אפילו לא הייתה סיסמת כניסה לדסק-טופ. אלא שאז גיליתי קבצים מוסתרים בתוכו - עשרות אלפי-תיקיות בצרפתית, אנגלית וערבית".

הקבצים המוסתרים הועתקו והועברו לארה"ב, שם פוצחו ונותחו ע"י מומחים שגוייסו ע"י המגזין "פוריין אפיירס".

לתדהמתם, הממצאים הכילו לא רק כמויות עצומות וצפויות של תוכן ג'יהאדיסטי, אלא גם תכניות ומדריכים להכנת נשקי השמדה ביולוגיים המוניים, במטרה לייצר התקפה שתדהים את המערב ותגמד את פיגועי 9/11 של אל קעיאדה.

בעל המחשב החל לפתח שיטה לפיה תיכנן להפיץ את נגיף ה-דבר (מעשר מכות מצרים) תוך שימוש בבעלי חיים נגועים.

בעל המחשב מציין לעצמו, כי היתרון של נגיף ה-דבר הוא בכך שאינו עולה הרבה, הוא 'עובד' תוך 24 שעות ומתפשט בקלות ובמהירות - והאבידות שהוא גורם הן ענקיות. הוא מתכנן ניסוי כדי לבדוק שהנשק עובד לפני שישתמשו בו להתקפת טרור. הוא בוחן אפשרות לנצל מערכות של מיזוג אוויר ברכבות תחתיות או באולמות ספורט לצורך פיזור הנגיפים. אבל לא מוריד מכלל אפשרות פיגועי התאבדות - שאהידים שיידבקו בנגיף וידביקו כמה שיותר אנשים עד שימותו... או הטלת רימונים קטנים המכילים את הנגיף במקומות סגורים.

בעל המחשב גם בודק את ההיבט הדתי של שימוש בנשק נגיפי, ומוצא אישור לכך (מאיש דת סעודי), הקובע שאם אי אפשר לנצח את הכופרים בדרך אחרת, מותר להשתמש בנשק להשמדה המונית שיהרוג את הכופרים כולם וימחה אותם ואת צאצאיהם מעל פני האדמה.

הרעיון להתקיף את המערב בנשק אטומי כבר התבשל בארגון אל קעיאדה (שהקיא את דאעש מתוכו), והמודיעין האמריקני אף איתר בסיס באפגניסטן שבו ניסה הארגון נשקים כימיים על כלבים.

אבל נוכחותם של אנשים בעל ידע כימי בשורות דאעש, כמו בעל המחשב שנתפס, יחד עם העובדה שהארגון השתלט על ערים עם אוניברסיטאות (ראקה בסוריה ומוסול בעיראק) שבהן מעבדות כימיות, מדאיגה גורמי מודיעים אמריקניים, הרואים במניעת נשק כימי וביולוגי מדאעש עדיפות עליונה משום שהם מעריכים שהוא בתחום יכולותיו של הארגון חסר המעצורים. 

"תיירות הטרור": אמריקנים בשורות דאעש (וידאו)... כ-100 תיקי חקירה וצווי מעצר בינלאומיים הוצאו ע"י ה-FBI כנגד אמריקנים שידוע עליהם שמשתתפים במעשי הזוועה של הארגון הג'יהאדיסטי בעיראק ובסוריה

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילומי מסך: יו טיוב

הוסף תגובה חדשה