התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

מותו של היהודי וורן ויינשטיין: "הממשל האמריקני התייחס לחטיפתו ע"י אל קעאידה כאל מטרד"
מאת: רון ניב ואייל שמיר | פורסם: 23.04.2015 21:20
אשתו של המומחה היהודי-אמריקני לפיתוח מאשימה את וושינגטון לא בחיסולו בטעות ע"י פצצת מל"ט, אלא משום שלא ננקטו שום פעולות לשחרורו, למרות שעבד עבור הממשל

וורן ויינשטיין מספר חודשים לאחר שנחטף בקיץ 2012 ע"י אל קעיאדה בפקיסטן. בסרטון מאוחר יותר, מלפני כשנה וחצי, הוא נראה הרבה פחות טובוורן ויינשטיין מספר חודשים לאחר שנחטף בקיץ 2012 ע"י אל קעיאדה בפקיסטן (צפו בוידאו בסוף הכתבה). בסרטון מאוחר יותר, מלפני כשנה וחצי, הוא נראה הרבה פחות טוב (בתצלום למטה)וורן ויינשטיין  

רק 4 חודשים לאחר מותו קיבלה משפחת וויינשטיין את הידיעה המרה. היא הגיעה מפיו של נשיא ארה"ב.

אובמה גילה, כי בפעולה אמריקנית נגד מתחם של אל קעאידה בהרי פקיסטן, שנערכה בחודש ינואר האחרון, נהרג וורן ויינשטיין (Warren Weinstein), יהודי-אמריקני שהוחזק ע"י ארגון הטרור האיסלאמי כבן ערובה.

במהלך ההתקפה נורו פצצות אוויר-קרקע ממל"ט אמריקני, וכפי שמצא המודיעין האמריקני, אחת הפצצות פגעה בתא שבו הוחזק ויינשטיין בן ה-73, יחד עם בן ערובה איטלקי, שנהרג גם הוא.

ההתקפה נועדה לחסל 2 אזרחים אמריקנים פעילי אל קעאידה. והם על פי המודיעין האמריקני, חוסלו. אך בשל הרג בני הערובה, אובמה התייחס לפעולה ככשלון.

באוגוסט 2012 ויינשטיין כבר עמד לסיים את שליחותו בפקיסטן, שנמשכה 7 שנים, בהן שימש כמנכ"ל שלוחת חברת הפיתוח האמריקנית "ג'יי.אי אוסטין" (J.E. Austin Associates) בפקיסטן. ויינשטיין, תושב רוקוויל (Rockville) שבמרילנד, דוקטור למשפט בינלאומי וכלכלה מאוניברסיטת קולומביה, איש רב מעשים הדובר 6 שפות, עשה קריירה ארוכת שנים בחברה, הפועלת בשיתוף פעולה עם הממשל האמריקני ומפתחת במדינות נחשלות מיזמים תעשייתיים, מסחריים, חינוכיים וחקלאיים. מאז שגוייס לחברה, זמן קצר לאחר הקמתה ב-1987, הוא שירת - בשליחותם של סוכנויות אמריקניות שונות - במדינות רבות.

המזוודות היו כבר ארוזות, ובתוכן המתנות ל-2 נכדיו. ויינשטיין, אב ל-2 בנות, התלבט עם משפחתו אם הגיע זמנו לפרוש. אחרי הכל, כבר התקרב לגיל 70.

 

השכן הציע מטעמים

החטיפה בוצעה בשעת ערב בביתו של ויינשטיין בשכונה סגורה בעיר הצפונית לאהור שבפקיסטן. חמושים רעולי פנים ניטרלו 2 שומרים שאיבטחו את הבית. ואז שמע ויינשטיין דפיקה בדלת. קול הציג עצמו כשכן המבקש להציע טעימות ממטעמים שהכינה אשתו. ויינשטיין הניח שהאיש נבדק ואושר ע"י שומריו, והגם שהתפלא על המחווה הלא שיגרתית בשעה הלא שיגרתית, הוא פתח את הדלת, אל אקדח שכוון לראשו. תוך דקות אחדות נעלמו החוטפים יחד איתו.

עברו עוד חודשים רבים, עד שבפברואר 2013 הכריז מנהיג אל אל קעאידה, איימן א-זוואהרי,  כי ויינשטיין בידיהם וישוחרר רק אם יתמלאו ע"י ארה"ב 2 תנאים בלתי אפשריים: הפסקת המתקפות האוויריות שלה בפקיסטן ואפגניסטן, ושחרור כל אסירי אל קאעידה.

זמן קצר לאחר מכן הופיע ויינשטיין בסרטון 'הוכחת חיים' של אל קעאידה, התחנן על חייו וקרא לאובמה להיענות לדרישות הארגון ולהביא לשחרורו. "כאזרח אמריקני ששירת את ארצו במשך שנים רבות, אני מצפה שיתייחסו למצוקתי... חיי בידיך, אדוני הנשיא", אמר אז ויינשטיין.

לפני כשנה וחצי פורסם סרטון נוסף שלו, שבו האשים את הממשל האמריקני - "שכחתם אותי".

בשני הסרטונים ויינשטיין ניסה ביאושו לפנות גם אל ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו: "אני פונה אליך כיהודי אחד לחברו, כאל מנהיג המדינה היהודית  - בבקשה, תתערב למעני, פעל מול שוביי כדי שדרישותיהם יתקבלו ואוכל להשתחרר ולראות שוב את משפחתי".

 

"בעלי הפך למטרד"

אשתו של וורן, איליין ויינשטיין, כמו שאר בני המשפחה מזועזעים מהידיעה שיקירם כבר לא יחזור הבייתה בשלום. "היינו כל כך מלאי תקווה שממשלות ארה"ב ופקיסטן, שבכוחן לנקוט בפעולות ולהביא לשחרורו, יעשו כל מה שאפשר לעשות", אמרה איליין בתסכול, "ואין מילים לתאר את האכזבה והכאב מכך שהם לא עשו זאת".

במילים קשות היא הוסיפה: "חטיפתו של וורן לא הייתה בראש סדר העדיפויות, לא של ארה"ב ולא של פקיסטן, למרות שהוא עבד בשביל ארה"ב ותרם המון לפקיסטן. במקום לטפל באחריות וברצינות בשחרורו, בעלי הפך למטרד".

עם זאת, איליין מטילה את האשמה העיקרית למות בעלה על אל קעאידה. "פעולות פחדניות כמו חטיפת בעלי אינן עולות בקנה אחד עם האיסלאם, וחוטפיו יצטרכו להתמודד עם האלוהים שלהם כדי לענות על מעשיהם".

"וורן", ספדה לו אשתו, "עבד כל חייו לטובת אנשים ברחבי העולם. הוא אהב את העבודה שעשה, כי היא הפכה את חייהם של אנשים לטובים יותר. בפקיסטן הוא אהב וכיבד את העם הפקיסטני ואת התרבות שלהם. הוא למד לדבר בשפתם (אורדו) ועשה כל מה שהוא יכול כדי להראות כבוד עמוק למדינה שאירחה אותו ולערכיה".

"אני מקווה", הוסיפה איליין ויינשטיין, "כי מותו של בעלי ואחרים שמתמודדים עם טרגדיות דומות בחודשים האחרונים, יביאו את הממשל האמריקני לקחת אחריות, ולדאוג ברצינות לבני ערובה אמריקניים ולתמיכה בבני משפחותיהם".

צפו בווידאו של ויינשטיין מתא המאסר שבו הוחזק ע"י אל קעאידה ושבו נהרג מפצצה אמריקנית:

 

Video Message from US Gov't Contractor Warren Weinstein, Kidnapped by Al-Qaeda in Pakistan/2011


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: LeakSourceNews / יו טיוב

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה